Informace z mezinárodního bjelovarského veletrhu v Chorvatsku

12. 9. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Informace z mezinárodního bjelovarského veletrhu v Chorvatsku Ve dnech od 9. do 11. září 2016 se ve veletržním prostoru Bjelovar/Gudovec v Chorvatsku konal 24. ročník podzimního mezinárodního zemědělského veletrhu, který byl již tradičně spojen s výstavou dobytka.

Význam veletrhu zdůraznila na slavnostním zahájení přítomnost ministra zemědělství, župana (hejtmana) Bjelovarsko-bilogorské župy, starosty města Bjelovar, zástupců partnerské Záhřebské župy, poslance chorvatského parlamentu pro českou a slovenskou menšinu a dalších politických i hospodářských představitelů.

Partnerskou zemí letošního ročníku byl Izrael, jehož velvyslankyně pronesla na zahájení veletrhu slavnostní projev. Seminář věnovaný zpracování mléka připravilo také holandské velvyslanectví. Za českou stranu se veletrhu zúčastnil velvyslanec v doprovodu obchodního rady.

Bjelovarský veletrh se postupně vypracoval na nejvýznamnější veletržní akci v zemi a letos se jej opět zúčastnily desítky zejména domácích firem. Zahraniční firmy byly v převážné míře zastoupeny místními chorvatskými firmami. Je to i případ česko-slovenské firmy Zetor Tractors, kterou nyní zastupuje firma Kirš-Prom, nicméně Zetor je v tomto období v procesu hledání nového místního zástupce. Velvyslanec se setkal se zástupci firmy a jednal s nimi o možnostech a perspektivě dalšího rozvoje firmy Zetor na chorvatském trhu vč. případné podpory ze strany ZÚ.

Veletrh svým rozsahem i významem poskytuje velmi dobrou příležitost k rozšiřování i navazování spolupráce s chorvatskými firmami v oblasti zemědělství, potravinářství i využívání zemědělských technologií. Vytváří se zde tak prostor k realizaci možných dodávek v rámci oboru zemědělství a potravinářství dle stanovené MOP pro Chorvatsko.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Záhřebu (Chorvatsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek