Informace z obchodní mise českých výrobců zelených technologií do Malajsie

11. 10. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Informace z obchodní mise českých výrobců zelených technologií do Malajsie Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur zorganizovalo ve dnech od 4. do 8. října 2016 misi českých výrobců zelených technologií do Malajsie. V rámci programu se pět firem, konkrétně BAC Holdings, AVAS Export-Import, Solbien, ASEAN Engineering a Flo-Bro, zúčastnilo Českého podnikatelského fóra s business matchingem v Kuala Lumpur.

Akce, v průběhu které české firmy prezentovaly výrobky a služby v oblasti recyklace pevného odpadu, čištění pitné vody, ekologických ochranných nátěrů a odmašťovacích tekutin, a dalších, vzbudila aktivní zájem 70 představitelů malajsijského podnikatelského sektoru a mezinárodní obchodní komunity.

Členové podnikatelské mise dále navštívili Melaku, kde na půdě Melaka Green Technology Corporation jednali s vedením společnosti o obchodních příležitostech v tomto státě, který si určil rozvoj zelených technologií jako prioritu. V hlavním městě Kuala Lumpur zajistilo Velvyslanectví ČR též návštěvu čističky odpadních vod v lokalitě Bunus, v jejímž průběhu se účastnící seznámili s technologií používanou státní korporací Indah Water Konsortium.

Čeští výrobci zelených technologií měli zároveň příležitost prezentovat své výrobky a služby na stánku českého velvyslanectví na veletrhu IGEM 2016, který se konal ve dnech od 5. do 8. října 2016 na výstavišti Kuala Lumpur Convention Centre, a který je největším svého druhu v oblasti jihovýchodní Asie. Stánek navštívil v doprovodu velvyslance R. Hykla malajsijský ministr energetiky, zelených technologií a vody Dr. Maximus Johnity Ongkili.

Ve spolupráci s organizátory IGEM 2016 zorganizovalo Velvyslanectví ČR také obchodní jednání českých firem se zástupci jednotlivých malajsijských států. Čeští podnikatelé měli možnost se zúčastnit i doprovodných informačních akcí organizovaných EU-malajsijskou obchodní a průmyslovou komorou.

Při příležitosti podnikatelské mise uspořádal dne 7. října 2016 velvyslanec na rezidenci networkingový společenský podnik, kterého se zúčastnilo 60 zástupců významných malajsijských developerských, energetických a průmyslových podniků a firem z oblasti odpadového hospodářství. Mezi přítomnými byli též prezidenti evropských obchodních komor, vedení státních institucí a ministerstev a malajsijských oborových asociací.

Podnikatelská mise českých výrobců zelených technologií byla doposud největší prezentací ČR v této oblasti v Malajsii. Na její realizaci spolupracoval zastupitelský úřad ČR s Greentech Corporation of Malaysia, Federation of Malaysian Manufacturers, SME International Trade Association of Malaysia, EU-Malaysia Chamber of Commerce and Industry, MIDA, MATRADE a dalšími podnikatelskými asociacemi, ministerstvy a vládními agenturami.

Mise byla iniciována a realizována Velvyslanectvím ČR Kuala Lumpur v přímém kontaktu s českými firmami a financována z fondu Ministerstva zahraničních věcí ČR „Projekty pro ekonomickou diplomacii“.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kuala Lumpur (Malajsie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek