Informace z podnikatelské mise do Jordánska

19. 10. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Velvyslanectví České republiky v Ammánu zorganizovalo ve dnech od 11. do 13. října 2016 misi devítičlenné delegace Potravinářské komory ČR do Jordánska. Spolu s prezidentem Komory Miroslavem Tomanem a dvěma pracovníky PK ČR přiletěli zástupci potravinářských firem Madeta, Interlacto, Čerozfrucht, Aaela a Carla.

Dne 12. října 2016 se uskutečnilo v hotelu InterContinental za účasti 57 jordánských podnikatelů podnikatelské fórum, s následnou prezentací českých firem a B2B rozhovorů českých manažerů s jordánskými partnery. Separátně bylo zorganizováno jednání obchodního ředitele Čerozfruchtu Jana Hnilici s jordánským ministrem zemědělství Kheled/em Huneifat/em a skupinou jordánských výrobců a pěstitelů ovoce a zeleniny.

V zahajovací části fóra vystoupil velvyslanec Petr Hladík, dále hovořil předseda Ammánské průmyslové komory senátor Ziad B. Homsi a první místopředseda Jordánské a zároveň Ammánské obchodní komory Ghassan Kherfan. První část akce ukončil svým projevem a prezentací předseda České potravinářské komory Miroslav Toman. Vysoký počet významných místních podnikatelů, kterých se celkem zúčastnilo 57, potvrdil aktivní zájem o české výrobky u jordánského potravinářského sektoru.

Úvodní část byla zachycena a publikována zástupci nejdůležitějších místních médií, tisku i televize, kterým velvyslanec poskytl rozhovor. Po úvodním zahájení jednotlivé české firmy přednesly prezentace svých výrobních programů, poté následovaly rozhovory B2B o výrobcích a podmínkách nabízených českými firmami, včetně možností investic v potravinářském průmyslu.

K průběhu i výsledkům B2B jednání se pozitivně vyslovila jak PK ČR, tak také jednotliví podnikatelé. Lze očekávat, že na základě navázaných kontaktů budou realizovány obchodní dohody následované dodávkami českého potravinářského zboží do Jordánska.

Podnikatelská mise českých výrobců ze sektoru potravinářství byla doposud největší prezentací ČR v této oblasti v Jordánsku. Na její realizaci spolupracoval ekonomický úsek zastupitelského úřadu jednak s uvedenými jordánskými komorami, ale také přímou formou s dalšími jordánskými podnikatelskými subjekty.

Mise byla iniciována a realizována Velvyslanectvím ČR Ammán, financování cesty a ubytování byly hrazeny z prostředků PK ČR. Ministerstvem zahraničních věcí ČR byl uhrazen příspěvek na náklady v místě v rámci schváleného PROPEDu/Projektu pro ekonomickou diplomacii.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek