Informace z prezentace českého piva v Kolumbii

3. 12. 2015 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Dne 24. listopadu 2015 uspořádal Zastupitelský úřad ČR v Bogotě ve spolupráci s agenturou CzechTrade a společností Czech Royal Beer (CRB) se sídlem v Praze prezentaci celé výrobní řady této exportní značky piva.

Akce, která proběhla na terase budovy nového sídla zastupitelského úřadu, se zúčastnilo 80 pozvaných zájemců z řad dovozců a distributorů alkoholických nápojů, maloobchodních řetězců a dále diplomatů, zástupců podnikatelských a finančních kruhů, představitelů hromadných sdělovacích prostředků, módní a TV sféry.

Přítomní měli možnost seznámit se s prémiovými pivy Gold a Black, dále speciálními pivy (Amber, Pale Ale), bezalkoholním pivem CRB Free a nápojem Pikola, který je směsí černého bezalkoholního piva a citrusového nápoje. Pivo bylo nabízeno jak ve sklenicích a plechovkách po 0,5 l či 0,33 l, tak i z ekologických 20litrových sudů.

Ochutnávka českého piva jako součást konkrétní ekonomické diplomacie nově otevřeného zastupitelského úřadu v Kolumbii měla velký ohlas nejen u zúčastněných, mezi kterými nechyběli přední kolumbijské herečky či zpěváci, ale především u potenciálních zájemců o dovoz a distribuci.

V návaznosti na degustaci piva připravil zastupitelský úřad pro CEO společnosti Czech Royal Beer p. Radka Trojnu přímo na velvyslanectví jednání s velkými dovozci o podmínkách registrace, nákupu a případné pomoci ZÚ při uvedení českého piva na trh a celkové propagaci mezi maloobchodními řetězci, hotely a restauracemi.

Společná prezentace Czech Royal Beer s Velvyslanectvím ČR v Bogotě vyústila v předběžnou dohodu s třemi dovozci, se kterými bude následně pražská centrála CRB dojednávat konkrétní komerční podmínky spolupráce. Je pravděpodobné, že nejpozději do konce roku bude vybrán jeden exkluzivní partner pro kolumbijský trh s tím, že je zájmem Czech Royal Beer expandovat v roce 2016 s pomocí Zastupitelského úřadu ČR v Bogotě rovněž na další trhy ve Střední Americe (Panama a Kostarika).

V současné době činí spotřeba piva v Kolumbii na jednoho obyvatele 44,9 l (údaje z října 2015). Více než 95 % kolumbijského trhu představují domácí značky. Na místním trhu jsou dnes zastoupeny všechny velké značky, a to jak Ambev (součást Anheuser-Bush InBev) prostřednictvím akvizice Bogota Beer Company (BBC), SABMiller díky koupi pivovaru Bavaria a Heineken na základě spolupráce s největším lokálním výrobcem nápojů Postobon.

Z ČR se dováží pouze v omezeném množství dvě značky – Zubr a Holba (importérem je Premium Beers). Velký boom na trhu prožívají malé pivovary (podobně jako v ČR). Za poslední dva roky činil jejich roční růst v průměru 30 %.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bogotě (Kolumbie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek