Informace z prezentace moravských vín v Indii

23. 2. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Informace z prezentace moravských vín v Indii Dne 17. února 2016 se na rezidenci vedoucího Zastupitelského úřadu České republiky v Dillí M. Hovorky uskutečnil pracovní oběd s představiteli vybraných hotelů v Dillí s cílem diskutovat situaci na trhu vín v Indii a usnadnit cestu na místní trh moravským producentům vín.

Pozvání k setkání na rezidenci přijali zástupci hotelů Hyatt Regency, The Leela Palace, Le Meridien, Radisson Blu, Taj Palace, Claridges, Eros Hotel, Oberoi, Lalit, Imperial a ředitel společnosti CANZA, která distribuuje zboží pro diplomatické mise v Dillí.

Na české straně byly přítomny pracovnice společnosti M&Bc Fiamoli, která v Indii zastupuje několik moravských vinařství včetně Zámeckého vinařství Bzenec, Templářských sklepů Čejkovice a Vinařství Krist, jejichž vína byla v rámci tohoto setkání představena.

Z diskuze s přítomnými hosty vyplynulo, že víno je v Indii z hlediska rostoucí konzumace a popularity perspektivním zbožím. Zahraniční producenti vín se však musejí vypořádat s náročnou administrativou spojenou s uvedením vín na trh. Klíčovou roli hrají dovozci, od nichž hotely a další distributoři víno odebírají. Je třeba na dovozce působit z obou stran, ze strany producenta i odběratele. Výhodou postupně se utvářejícího trhu s víny je šance pro méně známé značky a producenty vín.

Setkání na rezidenci připravilo společnosti Fiamoli půdu pro následující dvoustranná jednání s budoucími odběrateli vín. Byly navázány cenné osobní kontakty a ve dnech od 18. do 20. února 2016 proběhla série jednání s potencionálními partnery.

Setkání se zástupci hotelů a společnosti CANZA se uskutečnilo jako součást příprav projektu ekonomické diplomacie (PROPED), jehož cílem je propagace moravských vín v Indii. V rámci připravovaného PROPED bude prezentována širší nabídka moravských vín i od dalších producentů za účasti profesionálního someliéra. Zároveň bude rozšířen okruh účastníků prezentace o dovozce a další distributory.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Dillí (Indie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek