Informace z účasti ČR na výstavě Power-Gen Russia 2016 v Rusku

9. 11. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Informace z účasti ČR na výstavě Power-Gen Russia 2016 v Rusku Ve dnech od 25. do 27. října 2016 se v Moskvě uskutečnila tradiční výstava a konference zaměřená na oblast energetiky Power-Gen Russia 2016. Akce se na straně vystavovatelů zúčastnilo cca 65 firem z 12 zemí. Na straně návštěvníků byli přítomni hlavní zástupci ruských regulátorů a představitelé ruského a mezinárodního energetického byznysu.

Česká republika zařadila tuto výstavu na seznam tzv. oficiálních účastí a byla rovněž jedinou zemí, která se na veletrhu prezentovala národním stánkem. Výstavy se z ČR společně s MPO ČR zúčastnilo Sdružení dodavatelů investičních celků a rovněž společnosti FANS a.s., Sigma Group spol. s.r.o., ZVU Strojírny a.s., ZVVZ-Enven Engineering a.s. a TENERGO Brno Inc.

Dne 26. října 2016 proběhl na výstavišti „Český den“, který zahájil svým vystoupením náměstek ministra průmyslu a obchodu Jiří Koliba. Ten také společně se zástupci ZÚ Moskva a místní kanceláře CzechTrade v Moskvě provedl jednání se všemi českými vystavujícími společnostmi.

Stejné jednání uskutečnil následující den i vedoucí ekonomického úseku ZÚ Moskva Martin Bašta. Obě jednání přinesla řadu konkrétních podnětů pro podporu exportu českých firem na teritoriu Ruské federace, kterým se bude obchodní úsek ZÚ Moskva dále věnovat.

Počet účastníků na Power-GENu (dříve Power Russia) oproti předcházejícím letům poklesl, a to především z důvodu menšího zájmu investorů v návaznosti na ekonomickou recesi v Rusku. Přesto ale zástupci českých firem svoji účast na akci hodnotili kladně. Je patrné, že vybrané české firmy v energetické oblasti částečně těží z postupně se snižující konkurence na ruském trhu. Oblast energetického průmyslu je mj. i proto také jednou z oborových příležitostí českých firem v Rusku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Moskvě (Rusko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek