Informace z veletrhu Arab Health ve Spojených arabských emirátech s českou účastí

12. 2. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Informace z veletrhu Arab Health ve Spojených arabských emirátech s českou účastí Česká republika tradičně vystavovala ve dnech od 25. do 28. ledna 2016 na veletrhu Arab Health 2016 v Dubaji na výstavišti Dubai International Convention and Exhibition Center. Organizátorem veletrhu byla společnost Informa Exhibitions. Letošního ročníku Arab Health se zúčastnilo přes 4 000 vystavovatelů. Představilo se tam 35 oficiálních účastí např. z Německa, Rakouska, Francie, Španělska, Tchaj-wanu a Číny.

Česká oficiální účast byla zařazena do kategorie B. Veletrhu se společně s MPO zúčastnilo na společné ploše 13 vystavovatelů – Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků – AVDZP, Abner a.s., Aries a.s., Biomag s.r.o., Deymed Diagnostic s.r.o., ELLA–CS, s.r.o., Generi–Biotech s.r.o., Lasak s.r.o., Speciální Medicínská Technologie, s.r.o., Spoteee s.r.o., Synthesia, a.s., Terezia Company s.r.o.

Foto z veletrhu Arab Health 2016Českou expozici navštívil náměstek ministra průmyslu a obchodu Ing. Jiří Havlíček s náměstkyní ministra zdravotnictví Mgr. Lenkou Taie Kolaříkovou a ředitelem sekce služeb pro exportéry agentury CzechTrade Ing. Milanem Rážem s delegací, kde byli členové Czech Business Council.

Čeští vystavovatelé považují tento trh za důležitý a velmi perspektivní. Exportní manažer společnosti Lasak s.r.o. uvedl: „Podpora MPO umožňuje LASAKu účast na veletrhu Arab Health. Veletrh je pro LASAK především příležitostí pro komunikaci se stávajícími klienty z Asie vyžadující osobní jednání a pro monitoring situace na okolních trzích. Zahájení jednání s potenciálními novými klienty není v našem případě příliš časté, nicméně i toto je potenciál, který je třeba vzít v úvahu při hodnocení akce.“

Účast na veletrhu podtrhují slova předsedy představenstva AVDZP JUDr. Jaroslava Kopečka: „Účast Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků na veletrhu Arab Health 2016 hodnotím velmi pozitivně. Při hodnocení současné situace je možné konstatovat pozitivní perspektivy v odborné i obchodní činnosti. Je třeba stále pracovat na zjednodušení legislativních podmínek s cílem dalšího rozvoje vzájemné spolupráce. Zároveň chci zdůraznit důležitou podporu exportu v SAE ze strany MPO.“

Foto z veletrhu Arab Health 2016 v DubajiZa hlavní pozitiva své prezentace na tomto veletrhu pokládaly české firmy především zvýšení možnosti proniknout nejen na trh SAE, ale i celého Blízkého východu. Účast na akci byla pro firmy příležitostí k získání informací o konkurenci nebo případné rozšíření stávající spolupráce.

Ředitel SBU Nitrocelulóza ve společnosti Synthesia a.s. Ing. Zdeněk Slováček potvrdil, jak důležitá byla účast jejich společnosti: „Ze širokého výrobkového portfolia společnosti Synthesia, a. s., je segment vývoje, výroby a prodeje zdravotnických prostředků tím nejmladším, a proto jsme se zúčastnili veletrhu Arab Health teprve podruhé, respektive poprvé aktivně s vlastní expozicí.“

„Vedle veletrhu Medica v Německu považujeme Arab Health za nejlepší příležitost prezentace vlastní produktové značky poměrně nedávno uvedené na trh. Výstava samotná splnila naše očekávání, co se týče vysoké návštěvnosti a pestrostí okolních zemí, ze kterých zájemci o naše výrobky pocházeli. Společný stánek České republiky považuji za zdařilý, poskytnuté zázemí za vyhovující, včetně způsobu propagace a pevně věřím, že získané kontakty přetvoříme v nejednom případě v úspěšnou spolupráci,“ řekl Zdeněk Slováček.

Fotografie poskytnuty MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek