Informace z veletrhu CHINA COAL & MINING 2015 v Číně s českou oficiální účastí

6. 11. 2015 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Informace z veletrhu CHINA COAL & MINING 2015 v Číně s českou oficiální účastí 16. ročník mezinárodního veletrhu dobývací techniky CHINA COAL & MINING 2015 (CCME) se konal ve dnech od 29. října do 1. listopadu 2015 v hlavním městě Číny Pekingu. CCME je největší čínský veletrh dobývací techniky.

Foto veletrhu v Číně s českou oficiální účastíOrganizátoři uvádějí, že letošního ročníku se účastnilo více než 500 vystavovatelů z celého světa a akci navštívilo přes 110 000 návštěvníků z řad odborné i široké veřejnosti. Vystavovatelé se měli možnost prezentovat v prostorách nejnovějšího a největšího pekingského výstaviště New China International Exhibition Center (NCIEC), které bylo slavnostně otevřeno před dvěma lety.

Mezi vystavujícími byly přední světové společnosti tohoto odvětví, představující svá zařízení, služby a technologie pro tento průmyslový obor. Pro české firmy je veletrh velmi důležitý, protože v průběhu čtyř dní jeho konání mají možnost se setkat s mnoha důležitými zástupci velkých čínských firem a díky reprezentativní expozici ukázat, že jsou plnohodnotným partnerem pro česko-čínský obchod.

V rámci oficiální účasti České republiky na veletrhu CHINA COAL & MINING 2015 se představilo celkem 11 českých firem, sdružení CDT a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Ve společné účasti na ploše o rozloze 127,5 m2 se prezentovali následující vystavovatelé: ENELEX spol. s r.o., TDS ZAMPRA, spol. s r.o., Wikov MGI a.s., T Machinery a.s., Ferrit, s.r.o., Řetězárna a.s., INCO engineering s.r.o., ZAM–SERVIS s.r.o., KOEXPRO OSTRAVA, a.s., FITE a.s. a ORTAS s.r.o.

Firma Ferrit, s.r.o. s jejich čínskými zástupci vystavovali svůj hlavní produkt a to závěsnou důlní lokomotivu DLZA90F, která je již v Číně v provozu.

Foto z velethu v Číně s českou oficiální účastíVedoucí zahraničního obchodu firmy ZAM–SERVIS s.r.o., pan Jiří Ševčík, se k účasti na veletrhu CHINA COAL AND MINING EXPO PEKING 2015 vyjádřil slovy: „Účast naší společnosti na výstavě hodnotíme jako velice prospěšnou. Oborová výstava CHINA COAL AND MINING EXPO v Pekingu pro nás byla jak vhodnou příležitostí pro průzkum trhu a hledání nových možností, tak i k navázání osobních vztahů se stávajícími zákazníky a příležitostí ke komunikaci s vhodnými kandidáty na nové distributory či zástupce v Číně.“

„Podporovanou oficiální účast České Republiky pod patronací MPO velmi vítáme, považujeme ji při dnešní ekonomické situaci za možný výhodný nástroj, který by mohl umožnit rozvoj odbytu naší společnosti na zdejším trhu,“ doplnil Jiří Ševčík.

K veletrhu se rovněž vyjádřil ředitel společnosti ORTAS s.r.o. Jiří Labuda: „Naše společnost se zúčastnila veletrhu poprvé. Zájem z čínské strany nás příjemně překvapil a jen několik dní po skončení akce nás kontaktovalo několik potenciálních partnerů se zájmem o spolupráci. Věřím, že spolupráce se úspěšně rozvine a Čína se tak stane naší vstupní branou na asijský kontinent. Prezentace naší společnosti se uskutečnila díky podpoře ze strany Ministerstva průmyslu a obchodu, jejichž odpovědným pracovníkům bych rád touto cestou poděkoval.“

Zástupce firmy Koexpro Ostrava, a.s., Tomáš Morávek, hodnotí veletrh následovně: „Výstava svým rozsahem předčila naše očekávání, čínské společnosti projevovaly velký zájem o obchodní a technickou spolupráci a proběhla řada konkrétních jednání. Velkým přínosem byla přítomnost zástupkyně MPO ČR, která nám velmi pomohla s čínskými zájemci, kteří nemluvili anglicky. Účast na tomto veletrhu hodnotím velmi kladně, protože čínský trh je pro naši firmu velmi zásadní.“

Fotografie poskytnuty MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek