Informace z veletrhu energetických a environmentálních technologií ENTECH ve Vietnamu

20. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

V Hanoji se ve dnech od 18. do 20. května 2016 uskutečnil mezinárodní veletrh ENTECH. Česká účast byla svým rozměrem relativně malá (1 stánek s 3 firmami), ale pomohla upevnit povědomí o českých technologiích, což se projevilo v řadě jednání s partnery z Vietnamu i dalších asijských zemí.

Letošní ročník přitáhl pozornost 190 vystavujících firem, zejména z Korejské republiky, Japonska, Tchaj-wanu a Vietnamu. Již podruhé se svým stánkem zúčastnila i Česká republika, kdy Zastupitelský úřad ČR v Hanoji v rámci nadstandardních vztahů s organizátory zajistil stánek zdarma.

Výstava se zaměřuje tradičně na energetická zařízení a systémy podporující ochranu životního prostředí. V tomto směru české participující firmy nabídly své know-how. Firma Hydra, která před třemi lety otevřela výrobní závod v průmyslové zóně nedaleko Danangu ve středním Vietnamu, představila své výrobky zahrnující kondenzátory pro domácí spotřebiče i pro průmyslové využití a dále aktivní kompenzační zařízení, které měřením odběru u velkoodběratelů přinese až 50% úsporu energie a při aplikaci ve větším měřítku i snížení rizika výpadku elektrické energie (black-out).

Foto z veletrhu ENTECH ve VietnamuKlastr českých nábytkářů, který v minulém roce otevřel svoji kancelář ve Vietnamu, nabídl kromě své tradiční nábytkářské produkce i keramické filtry na vodu a mobilní energetické jednotky využívající biomasu. Dalším vystavovatelem na českém stánku byla vietnamská firma James Boat, která vyrábí rychlé lodě pro pobřežní hlídku Vietnamu s využitím českých techniků, kteří navrhují design a kontrolují výrobní proces, s využitím českých CNC strojů pro řez vodním paprskem a s využitím v ČR vyrobených materiálů, které mají nejvyšší ekologické parametry. Jinými slovy české lodě slouží Vietnamu při ochraně vodních hranic.

Český stánek navštívil bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu a současný předseda Vietnam Energy Conservation and Energy Efficiency Association, ředitel odboru průmyslu a obchodu Lidového výboru v Hanoji a další významní hosté.

Účast českých firem na stánku organizovaném Zastupitelským úřadem ČR Hanoji byla i výbornou platformou k výměně zkušeností mezi českými partery z působení na vietnamském trhu. V rámci diskuze vznikly náměty na společné aktivity firem v regionu a k využití stávajících výrobních kapacit partnerem, který se na trhu začíná orientovat.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Hanoji (Vietnam).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek