Informace z veletrhu INDODEFENCE 2016 v Indonésii s českou oficiální účastí

10. 11. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Celkem 15 českých firem se prezentovalo v rámci české oficiální účasti mezinárodního veletrhu obranného a bezpečnostního průmyslu INDODEFENCE 2016, který se uskutečnil ve dnech od 2. do 5. listopadu 2016 v Jakartě v Indonésii. Několik dalších českých firem se zúčastnilo veletrhu individuálně mimo expozici MPO.

Foto z veletrhu INDODEFENCE v IndonésiiMezinárodní veletrh INDODEFENCE je nejprestižnější akcí v oblasti rozvoje obranného průmyslu, vzdušného prostoru a letectví, bezpečnostní služby a námořních technologií a obrany. Letošní ročník nabídl 844 vystavujícím firmám z 55 zemí možnost představit své výrobky potenciálním zájemcům, přičemž konkrétní demonstrace výrobků obranného a bezpečnostního průmyslu proběhly ve vzduchu, na zemi i na vodě.

Na veletrhu vystavovalo 23 zemí na stáncích jednotlivých národních pavilonů. Zúčastnily se zahraniční delegace z 55 zemí. Veletrh navštívilo celkem 25 500 návštěvníků a akreditovalo se 120 novinářů.

Letos, stejně jako při předchozích ročnících, se na veletrhu představily nejvýznamnější firmy z bezpečnostního a obranného průmyslu Austrálie, Malajsie, Filipín, Francie, USA, Velké Británie, SRN, Kanady, Itálie, Ruska, Běloruska, Španělska, Turecka a dalších států. Ze zemí V4 se zúčastnily ve formě ve formě stánků v rámci národních pavilonů pouze Polsko a Česká republika.

Českou expozici navštívili v průběhu veletrhu viceprezident Indonésie Muhammad Jusuf Kalla se svým doprovodem. Z domácích hostů přivítali členy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu ČR Hassana Meziana, Patrika Kunčara, Václava Lásku v doprovodu velvyslance ČR v Jakartě Ivana Hotěka a náměstka ministra obrany Tomáše Kuchty.

Foto z veletrhu INDODEFENCE v IndonésiiV rámci české oficiální účasti organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu se letošního ročníku zúčastnili tito čeští vystavovatelé: AVEC CHEM, ORITEST, Česká zbrojovka, Zbrojovka Brno, 4M SYSTEMS, ERA, OMNIPOL, ZENIT, SELLIER & BELLOT, OPTOKON, LANEX a.s./TENDON, Holík International, Česká letecká servisní, European Air Services, CS Solutions.

Česká expozice se rozkládala na ploše 120 m², z nichž 110 m² hradilo MPO. Představitelé českých podniků uskutečnili na veletrhu více než 120 obchodních jednání. Odhadované kontrakty by v budoucnu mohly dosáhnout částky blížící se 200 milionům korun. Kromě oficiálních akcí organizovaných veletržní správou pro vystavovatele, kterých se účastnili i čeští zástupci, připravilo MPO ve spolupráci se ZÚ v Jakartě a Asociací obranného a bezpečnostního průmyslu ČR, ZK CzechTradu v Jakartě v průběhu veletrhu společenské setkání českých a zahraničních hostů v hotelu Mandarin Oriental Jakarta.

Hodnocení veletrhu účastníky

K české oficiální účasti v rámci mezinárodního veletrhu INDODEFENCE v Jakartě se vyjádřili i čeští vystavovatelé.

Foto z veletrhu INDODEFENCE v IndonésiiJiří Gazda, Product Manager, TENDON/LANEX konstatoval: „Firma LANEX a.s. se účastní veletrhu INDODEFENCE již podruhé v řadě a opět můžeme konstatovat, že je pro nás tento veletrh velmi úspěšný. Díky podpoře MPO jsme mohli představit naše produkty zde v Indonésii a ihned v průběhu předchozího ročníku jsme navázali kontakt s místním obchodním partnerem v Jakartě a již realizovali první dodávky zboží. Letošní ročník je pro nás obrovsky důležitý z hlediska právě probíhající certifikace výrobků pro pravidelné dodávky do ozbrojených složek.“

„Během veletrhu i oficiální recepce pořádané MPO, zastupitelským úřadem a agenturou CzechTrade jsme tak měli možnost setkat se s vysoce postavenými kompetentními osobami z armády a policie a podpořit tak našeho místního obchodního partnera v této probíhající fázi katalogizace. Vysoce kvitujeme profesionální přístup ředitele CzechTrade v Jakartě Mgr. Michala Sontodinomo při osobním jednání a podpoře našeho indonéského partnera,“ dodal Jiří Gazda.

Marek Štefan, obchodní manažer, Holík – International řekl: „Veletrhu INDODEFENCE 2016 se naše firma účastní poprvé. Těší nás zájem o naše produkty a vnímáme velký přínos tohoto veletrhu k získání nových obchodních příležitostí. Oblast obrany je pro nás v Asii zcela novou destinací, proto jsme se rozhodli se na tuto oblast více zaměřit a plánujeme se zde aktivně účastnit veletrhů i v následujících letech. Vnímáme a oceňujeme podporu státu prostřednictvím MPO, které nám poskytlo zázemí pro důstojnou reprezentaci firmy, a těšíme se na další spolupráci.“

Foto z veletrhu INDODEFENCE v IndonésiiAleš Havlík, obchodní manažer, Sellier & Bellot informoval: „Firma Sellier & Bellot se veletrhu INDOFENCE 2016 v Jakartě zúčastnila již potřetí. Oceňujeme především neustále se zlepšující kvalitu služeb spojených s realizací společných expozic. Zároveň bych chtěl poděkovat za podporu, které se nejen nám, ale i ostatním českým vystavovatelům dostává ze strany MPO.“

Ředitel CzechTrade v Jakartě Michal Sontodinomo akci zhodnotil následovně: „Veletrh INDODEFENCE se pro české firmy postupně stal důležitým místem jak pro navázání nových kontaktů, tak i pro udržení stávajících obchodních vazeb. Pro indonéské obchodní partnery i představitele státní správy a je osobní přítomnost českých firem velmi důležitá.“

„Některé české firmy jezdí na tento veletrh do Indonésie samy a vystavují v rámci stánku svého indonéského partnera. Mezi takové firmy patří např. MESIT holding, a.s. dodávající radiové systémy taktické komunikace. Nebo firma RETIA a. s., která vystavovala v Jakartě model radaru krátkého dosahu či mobilní protiletadlový raketový systém. Firma RETIA a. s. a další firmy EXCALIBUR International vystavovaly v rámci celé skupiny CSG CZECHOSLOVAK GROUP, což je holdingová společnost zastřešující aktivity skupiny průmyslových a obchodních společností z odvětví obranného i civilního průmyslu sídlících převážně v České a Slovenské republice,“ doplnil Michal Sontodinomo.

RETIA, a.s. se dlouhodobě řadí k předním českým společnostem v oblasti vojenských a bezpečnostních aplikací elektroniky a elektromechaniky. Společnost se může pochlubit řadou zakázek realizovaných nejen pro významné domácí zákazníky, ale také pro zákazníky z více než 40 zemí světa. RETIA je moderní průmyslový podnik disponující rozsáhlým výrobním a vývojovým zázemím.

Fotografie poskytnuty MPO ČR a ZK CzechTrade v Jakartě.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek