Informace z veletrhu Mining Industry EXPO 2016 na Ukrajině

15. 11. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Informace z veletrhu Mining Industry EXPO 2016 na Ukrajině Ve dnech od 8. do 10. listopadu 2016 se v Kyjevě uskutečnil veletrh dobývací techniky Mining Industry EXPO 2016. Agentura CzechTrade organizovala na veletrhu svůj stánek, v jehož rámci se na veletrhu prezentovaly české společnosti ORTAS, Řetězárna a.s., ENELEX a Transroll. Veletrhu se zúčastnili též zástupci dalších společností jako je ZamPra, T Machinery a FITE.

Do roku 2012 se tento veletrh konal střídavě v Doněcku a v Katovicích v Polsku. Od roku 2012 se na ukrajinském území veletrh Mining Industry nekonal. Ukrajinská strana se organizací veletrhu snaží tradici veletrhu obnovit mj. s ohledem na potřebnost zajistit nezbytné technologie pro ukrajinský důlní průmysl a zájem o spolupráci v tomto sektoru se zahraničními společnostmi.

Organizaci veletrhu podpořila též celková makroekonomická stabilizace ukrajinské ekonomiky v roce 2016, kdy se očekává růst HDP o 1–1,5 %. Vystavovatelé z ČR mj. oceňovali obnovení konání veletrhu na Ukrajině s tím, že jeho konání by přivítali spíše v některé z oblastí s tradičním těžebním průmyslem (což významně ovlivňuje složení odborných návštěvníků – techniků a inženýrů přímo z jednotlivých dolů).

Souběžně se v Kyjevě konal veletrh „Úsporné technologie a komunální technologie“, kterého se za českou stranu zúčastnila společnost EKOTECHNIK a AGROMETAL.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kyjevě (Ukrajina).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek