Informace z veletrhu ZDRAVOOCHRANENIE 2015 v Rusku s českou účastí

11. 12. 2015 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Ve dnech od 7. do 11. prosince 2015 se v Moskvě uskutečnila hlavní výstava zdravotnické techniky v Rusku – ZDRAVOOCHRANENIE 2015. Česká republika se na veletrhu prezentovala v rámci podpory firem zajišťované agenturou CzechTrade.

Na veletrhu se v českém sektoru představily firmy: LINET a.s., ZPT Vigantice spol. s r.o., CODACO ELECTRONIC a.s., EGO Zlín spol. s r.o., COMPEX spol. s r.o., BTL a.s. a Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků.

České firmy v rámci výstavy navštívili a podpořili rovněž zástupci Zastupitelského úřadu ČR v Moskvě v čele s vedoucím ekonomického úseku M. Baštou a ekonomickým diplomatem A. Ottmárem. Zástupci firem uvedli, že je o jejich produkty zájem a Ruská federace má velký potenciál pro uplatnění jejich zboží na trhu.

V roce 2014 i v roce 2015 čeští vývozci zdravotnické techniky pociťují pokles prodeje, který je daný segmentově a je způsobený nedostatkem financí na ruské straně. Některé firmy mají naopak nárůst tržeb na ruském trhu o 100 %.

ZÚ Moskva doporučuje českým firmám účast na tomto specializovaném veletrhu zdravotnické techniky i v dalším období. V budoucnosti se očekávají další státní a privátní investice do zkvalitňování vybavení nemocnic a specializovaných klinik.

Dobré možnosti exportu se jeví v dodávkách zdravotnické techniky (lůžka, operační a diagnostické nástroje či dentální a stomatologické techniky).

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Moskvě (Rusko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek