Informace z výstavy Ecology of Big City v Rusku s českou účastí

20. 4. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Informace z výstavy Ecology of Big City v Rusku s českou účastí Český průmysl se představil na 8. mezinárodním specializovaném veletrhu zaměřeném na ekologii a ochranu životního prostředí Ecology of Big City 2016, který se konal od 6. do 8. dubna 2016 v Petrohradě. Za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu se ruskému trhu přestavilo 12 českých firem včetně Svazu průmyslu a dopravy ČR se svou širokou nabídkou inovativních řešení a produktů.

Český pavilon o velikosti 120 m2, který také obdržel diplom za nejlepší mezinárodní expozici, navštívili i nejvyšší představitelé Petrohradu, spolu s místoguvernéry Igorem Divinskym a Nicolajem Bondarenkem.

„Oficiální účast na veletrhu Ecology of Big City 2016, kterou organizovalo MPO ve spolupráci SP ČR, se velice vydařila a dává České republice možnost představit se jako silný a spolehlivý obchodní partner s kvalitními a inovativními produkty a službami,“ říká manažerka sekce mezinárodních vztahů Svazu průmyslu a dopravy ČR Olga Zuláková.

Dodává: „Ruský trh je pro nás velmi významný. Proto jsme rádi, že jsme mohli pomoci našim členům a představit je prostřednictvím tohoto veletrhu ruskému trhu, a pomoci jim navázat nová obchodní partnerství s ruskými odběrateli v kontextu zhoršující se situace obchodních vztahů mezi ČR a Ruskou federací. Podle výsledků průzkumu, který SPČR nedávno provedl mezi firmami, působícími na ruském trhu, byla většina z oslovených firem rozhodnutá své obchodní aktivity s ruským trhem nadále spíše posilovat než utlumovat. Proto podporujeme veletrhy, mise a další akce ve vztahu k Rusku. Jsme velice rádi, že MPO pořádá oficiální účasti na veletrzích.“

Foto české expozice na výstavě v RuskuÚčastníme se veletrhu již popáté a plánujeme se sem i nadále vracet. Pro naši firmu je nutností osobně se setkávat se stávajícími i novými partnery na jednom místě, proto vítáme možnost oficiální účasti České republiky. V letošním roce pro nás bylo největším přínosem osobní setkání a jednání s představiteli Vodokanalu Petrohradu. Prezentoval jsem naše špičková dmychadla a zároveň jim představil i našeho ruského obchodního a servisního partnera, firmu SPKZ Petrohrad,“ říká Petr Basler, exportní manažer firmy Kubíček VHS, s r.o.

„O takové jednání s Petrohradským Vodokanalem jsme dlouho usilovali. Ukazuje, že jsme schopni zajistit jak prodej, tak i servisní služby. Náš petrohradský partner zabezpečuje servis, montáž a komputerizaci dodaných technologií pro ruské zákazníky, což je v souladu s nařízením Ruské federace – do ruských projektů ruské zboží,“ hodnotí účast své firmy na veletrhu Ecology of Big City 2016.

„Účast na tomto veletrhu nám velmi pomohla s prvotním screeningem potenciálu leningradské oblasti. Navázali jsme kontakty s místními projekčními kancelářemi, představili se největšímu zadavateli zakázek – Vodokanal Petrohrad a uzavřeli smlouvu o spolupráci s Universitou v Petrohradě,“ uvádí Pavel Kocůr, prokurista firmy Provod – inženýrská společnost, s.r.o.

„Současně jsme domluvili spolupráci s odborným časopisem čteným v celé Ruské federaci – Ekologija proizvodstva, kde budeme publikovat odborné články na téma vodního hospodářství a životního prostředí, jejichž cílem bude přenesení zkušeností z těchto oblastí z ČR a EU do Ruské federace a aktivace potenciálních zájemců o naše produkty a služby,“ dodává Ing. Pavel Kocůr.

„Naši strategii rozvoje východních trhů zásadně posílila naše účast na veletrhu v rámci české oficiální účasti,“ uvádí Marek Šarlej, jednatel společnosti EVECO Brno, s.r.o, a dodává: „Získali jsme řadu nových obchodních kontaktů a zlepšili partnerské vztahy s našimi stávajícími klienty. Navíc jsme posílili celkové image naší společnosti na ruském trhu, takže se sem příští rok určitě zase vrátíme.“

„Velmi mne potěšil zájem představitelů Petrohradského Vodokanalu o naši výrobu. Speciálně o bubnové a diskové mikrofiltry v rámci instalace právě probíhajícího obchodního případu. Představitelé Vodokanalu nás požádali o pozvání, aby mohli vidět tyto filtry v provozu,“ hodnotí účast a veletrhu Ecology of Big City Jana Lešenárová, zástupce firmy IN-EKO.

Letos se v rámci české oficiální účasti na veletrhu Ecology of Big City představily ruskému trhu tyto společnosti: Svaz průmyslu a dopravy, BRONSWERK HEAT TRANSFER, ENVI—PUR, EVECO Brno, IN—EKO TEAM, KASI, KUBÍČEK VHS, LUX—PTZ, Metal Arsenal, PROMAN, PROVOD, VAPO.

Fotografie poskytnuty MPO ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek