Informace ze semináře Aktuální exportní příležitosti pro podnikatele v Rumunsku a v Bulharsku

26. 4. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

Dne 21. dubna 2016 proběhlo od 12 do 17 hodin v hotelu IBS v Ústí nad Labem Exportní fórum zaměřené na aktuální exportní příležitosti pro podnikatele v Rumunsku a v Bulharsku. Semináře se zúčastnilo téměř 20 firem z regionu a okolí a v rámci programu vystoupila s příspěvky věnovanými Rumunsku a Bulharsku řada hostů ze státní i soukromé sféry.

Vystupující prezentovali své zkušenosti s prací či podnikáním v těchto dvou zemích a podělili se s dalšími účastníky o svůj náhled na perspektivní obory pro naše vývozce nebo upozornili na možná rizika (za MPO Karel Zděnovec a Roman Plevák, za MZV Pavel Kobližka, za ZK CzechTrade Michal Holub a Martina Paříková, za CzechInvest Alena Hájková, za PARS komponenty Jiří Mazurek, za Přikrylová, Peterka & Partners Martin Murad, za advokátní kancelář Konečná & Zacha s.r.o Tomáš Zacha, partner kanceláře, za NOEN, a.s. Vladimír Karpíšek a za AŽD Praha s.r.o. Lubomír Gabryš).

Mezi hlavní témata konference patřila především aktuální situace na rumunském a bulharském trhu (ekonomická a politická situace, zahraniční obchod četně výměny s ČR, investiční klima), perspektivní obory a zajímavé projekty pro české exportéry do těchto dvou zemí. Dále se probíraly doporučené kroky při vstupu na rumunský a bulharský trh, právní aspekty podnikání v obou zemích a konkrétní zkušenosti (svědectví) z působení českých firem v teritoriu.

Diskutovalo se též o aktuální nabídce služeb státu exportérům a možnostech další podpory českých firem při podnikání. V závěru proběhly individuální konzultace firem se zástupci CzechTrade a MPO.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek