Informace ze semináře Exportní příležitosti v Kanadě

3. 3. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Informace ze semináře Exportní příležitosti v Kanadě Odbor ekonomické diplomacie MZV uspořádal dne 2. března 2016 v Černínském paláci seminář s názvem Exportní příležitosti v Kanadě, kterého se zúčastnilo přes 50 představitelů firem, jež mají zájem o kanadský trh.

Seminář, na jehož organizaci participovala také Kanadská obchodní komora v ČR, zahájil náměstek ministra Matin Tlapa, který ve svém vystoupení zdůraznil význam kanadského trhu a rozsáhlé možnosti, jež českým podnikům skýtá z hlediska obchodní a investiční spolupráce. Podtrhl, že kanadský trh je otevřený a stabilní, přičemž blízkost trhu USA atraktivitu Kanady dále umocňuje. Pro řadu firem se tak Kanada stává i bránou do Severní Ameriky jako celku.

V prvním bloku semináře vystoupil Josef Dvořáček, obchodní rada Velvyslanectví ČR v Kanadě, který publiku přiblížil základní údaje o Kanadě a způsoby, jakými může velvyslanectví napomoci podnikatelům při dobývání tamního trhu. Dále vystoupila Alexandra Brabcová, výkonná ředitelka Kanadské obchodní komory v ČR, která představila komoru a její hlavní aktivity, mezi nimiž je na prvním místě podpora obchodních a investičních kontaktů mezi českými a kanadskými subjekty.

V druhém bloku vystoupil Jaroslav Jelínek, ředitel zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Calgary, jenž popsal konkrétní příležitosti na kanadském trhu a nastínil formy spolupráce, které mohou české firmy nastolit s agenturou CzechTrade a její kanadskou kanceláří. Následně se za soukromý sektor o své zkušenosti s kanadským trhem podělili Marek Hencl z firmy Aartkom a Juan Rada z poradenské firmy LAT Group.

Řečníci se vesměs shodli, že kanadské prostředí je z hlediska podnikání velice přívětivé, což platí i pro obyvatele Kanady.

Miloslav Stašek, ředitel odboru ekonomické diplomacie MZV, na závěr semináře nabídl zúčastněným firmám služby Klientského centra pro export, které provozuje MZV ve spolupráci s agenturou Czechtrade v jejím sídle, jehož specialisté jsou připraveni podnikům ve spolupráci s kolegy, kteří působí v rámci Jednotné zahraniční sítě, nabídnout širokou škálu asistenčních služeb.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek