Informace ze semináře o právních přípravách mezinárodních obchodních smluv (Blízký východ a Čína)

25. 2. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Informace ze semináře o právních přípravách mezinárodních obchodních smluv (Blízký východ a Čína) Za účasti více než padesáti zástupců českých firem a organizací proběhl dne 24. února 2016 na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR seminář s globální advokátní kanceláří Squire Patton Boggs, zaměřený na použití anglického práva v mezinárodních smlouvách s obchodními partnery v zemích Blízkého východu a v Číně.

Seminář zahájil náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, který zdůraznil význam řádného právního ošetření zahraničně-obchodních vztahů, zejména v odlišných právních režimech regionů Blízkého východu a Číny, které současně představují významné a perspektivní trhy pro české vývozy.

V úvodu semináře rovněž vystoupil Milan Ráž, ředitel sekce služeb pro exportéry agentury CzechTrade, která se podílela na přípravě semináře, s informací o rozšíření aktivit CzechTrade souvisejících zejména s otevřením dalších zahraničních zastoupení CzechTrade v Číně (Kanton) a v regionu Blízkého východu (Teherán).

Odborníci právní firmy Squire Patton Boggs v průběhu semináře podali podrobné prezentace k problematice volby smlouvy a rozhodného práva, řízení mezinárodních exportních projektů v různých fázích jejich přípravy a realizace a řešení sporů u exportních smluv. Semináře se zúčastnili specialisté Squire Patton Boggs ze zastoupení této globální advokátní kanceláře v Praze, Londýně, Birminghamu a Dubaji, kteří se specializují na právní problematiku v relacích zemí Blízkého východu a Číny.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek