Informace ze semináře „USA – exportní příležitosti pro české firmy“

25. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Informace ze semináře „USA – exportní příležitosti pro české firmy“ Dne 23. května 2017 se v budově Regionální hospodářské komory Brno a následně 24. května 2017 v Černínském paláci v Praze uskutečnily semináře ekonomické diplomacie pod názvem „USA – exportní příležitosti pro české firmy“. Událost v Praze byla uspořádána ve spolupráci s Československou obchodní bankou.

Cílem seminářů bylo představit přítomným zástupcům českých potenciálních exportérů obchodní a investiční příležitosti v USA.

Hlavními řečníky semináře byli zástupci Ministerstva zahraničních věcí, Jihomoravského kraje, Hospodářské komory ČR, Regionální hospodářské komory, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva zemědělství a představitel sponzora akce, Československé obchodní banky. Závěrečného slova v Praze se ujal náměstek ministra zahraničních věcí ČR Martin Tlapa.

Součástí obou seminářů „USA – exportní příležitosti pro české firmy“ byl networking, na kterém měli zástupci českých firem možnost setkat se s přítomnými ekonomickými diplomaty z Washingtonu, New Yorku, Los Angeles a s dalšími účastníky této akce a vzájemně si vyměnit zkušenosti s obchodováním ve Spojených státech. Velký zájem vzbudily především individuální konzultace s obchodními rady.

Na tyto dvě události navazovala dne 25. května 2017 „Pracovní snídaně s obchodními rady v USA“ v Prague Startup Centre, kde měli zástupci přítomných firem možnost konzultovat své obchodní příležitosti s obchodními rady a s představiteli agentury CzechInvest a Magistrátu hlavního města Prahy.

Prezentace ze seminářů naleznete na webových stránkách MZV ČR.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek