Informace ze setkání českého velvyslance s prezidentem Hondurasu

10. 8. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Informace ze setkání českého velvyslance s prezidentem Hondurasu Na základě žádosti honduraské strany a v souladu se zájmem Hondurasu stát se nejvýznamnějším centrem výroby automobilových součástek a komponentů ve Střední Americe proběhlo dne 8. srpna 2016 ve městě Puebla setkání velvyslance ČR v Mexiku L. Hladíka a vedoucího ZK CzechTrade M. Manďáka s prezidentem Hondurasu Juanem Orlandem Hernándezem Alvaradem.

Na honduraské straně se dále účastnili ministr ekonomického rozvoje, Arnaldo Castillo, hlavní koordinátor pro soukromý sektor, Jesús Canahuati, a hlavní koordinátor pro veřejný sektor, Ebal Díaz. L. Hladík představil na základě požadavku honduraské strany automobilový sektor ČR a předal prezidentovi v písemné a elektronické podobě podklady MPO a CzechInvestu o českém automobilovém průmyslu, investičním klimatu v ČR a podklad Asociace automobilového průmyslu se seznamem firem – výrobců automobilových komponentů.

L. Hladík dále doporučil, aby honduraská strana připravila v ČR prezentaci o investičních pobídkách pro české firmy ve spolupráci s výšeuvedenou Asociací nebo CzechTradem. Informoval, že v listopadu 2016 plánuje cestu do Hondurasu za účelem podpory zájmů vybraných českých firem a rovněž o připravované multisektorové prezentační akci českých firem v Hondurasu v květnu 2017.

M. Manďák pak představil aktivity kanceláře CzechTrade a služby, které může nabídnout centrála CzechTrade pro zahraniční firmy. Hlavní koordinátor pro veřejný sektor vznesl dotaz na dovoz ovoce a kávy do ČR. Vedoucí ZK CT vysvětlil strukturu distribučních kanálů zmíněných produktů ve střední Evropě.

Další dotaz padl ze strany hlavního koordinátora pro soukromý sektor a týkal se seznamu cca 10 produktů, které poptávají honduraské firmy z automobilového průmyslu. Ze strany ZK CT byly předány kontaktní údaje a byla přislíbena spolupráce při vyhledání vhodného výrobce v ČR.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Mexiku (Mexiko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek