Informační cesta českých subjektů na veletrh optické techniky W3 + Fair v Německu

4. 3. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

Ve dnech 2. a 3. března 2016 proběhl ve Wetzlaru veletrh optické techniky W3 + Fair 2016. U této příležitosti uspořádal hospodářský spolek DTSW e.V. (Deutsch- Tschechische und Deutsch-Slowakische Wirtschaftsvereinigung) informační cestu pro zástupce českých univerzit a firem. Cílem cesty bylo setkání se zástupci hesenského klastru Optence, kteří se podělili s českou delegací o své zkušenosti se zakládáním optického klastru.

Univerzita Palackého v Olomouci spolu s firmou MeOpta se nejvíce zasazují o vznik optického klastru v ČR. V předvečer veletrhu proběhl ve Frankfurtu/Moh. seminář o možných obchodních příležitostech v Hesensku. Úvodní slovo pronesl honorární konzul ČR ve Frankfurtu p. Robin Fritz, agentura HTAI (Hessen Trade & Invest GmbH) vysvětlila možnou podporu a obchodní strukturu spolkové země Hesensko a v závěru ředitelka optického klastru Optence diskutovala se zástupci české delegace o praktických krocích k založení klastru.

V rámci veletrhu W3 + Fair se české univerzity prezentovaly před odborným publikem, VŠB v Ostravě představila Supercomputer Centre, VUT Brno svůj výzkum v oblasti medicíny (buněčné technologie) a UP v Olomouci představila Centrum digitální techniky. Firma MeOpta jako jediná firma z ČR měla na veletrhu svůj stánek.

Na letošním 3. ročníku veletrhu se představilo celkem 160 firem a institucí z 9 zemí světa. Veletrh je velmi specifický a úzce zaměřený, mnoho firem využívá tuto příležitost jako výbornou možnost potkat se svými kolegy. Odborná veřejnost a zástupci firem se nevnímají jako konkurence, ale jako partneři, z nichž každý vyrábí v optickém průmyslu něco jiného.

Zástupci českých univerzit i firma MeOpta uvítala nabídku prezentace a setkání se zástupci optického klastru z regionu Berlín- Braniborsko na Zastupitelském úřadě ČR v Berlíně.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek