Infrastruktura pro podnikatelské zóny ve 26 městech a opštinách

17. 3. 2017 | Zdroj: NewBalkan.com

V tomto roce bude Ministerstvo hospodářství Srbska spolufinancovat práce na výstavbě a obnově dopravní, komunální, energetické a ostatní infrastruktury a objektů u podnikatelských zón a to částkou 364,3 milionů dinárů.

V prohlášení ministerstva se uvádí, že budou spolufinancovány práce, které zabezpečují dostupnost podnikatelské zóny a její spojení s okolím ve 26 opštinách a městech.

Těchto 26 projektů, které předložily místní samosprávy, budou spolufinancovány v rámci Programu rozvoje podnikatelské infrastruktury, který je realizován s cílem zlepšení podnikatelského prostředí pro malé i velké podniky, přitáhnutí investic a vytvoření nových pracovních příležitostí.

Projekty místních samospráv podpoří ministerstvo ve výši 60 procent hodnoty projektu bez DPH, města a opštiny jsou povinny financovat zbývající hodnotu projektu.

Spolufinancování bude poskytnuto sedmi městům (Valjevo, Vranje, Zrenjanin, Kikinda, Kruševac, Užice a Niš) a 19 opštinám (Ada, Apatin, Bač, Bačka Palanka, Blace, Boljevac, Vladičin Han, Vrnjačka Banja, Gornji Milanovac, Doljevac, Ivanjica, Knić, Pećinci, Preševo, Prijepolje, Prokuplje, Rača, Sjenica a Šid), z nichž je šest ve skupině méně rozvinutých, uvádí se v prohlášení.

(Vláda Republiky Srbsko)

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek