Infrastrukturní projekt Femern v Dánsku - příležitost pro české firmy

11. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Podnikatelský den, který byl realizován formou prezentací a matchmakingových setkání, v rámci kterých se v Dánsku představily jako dodavatelé, ev. subdodavatelé, české firmy v sektoru stavebního průmyslu, proběhl dne 27. dubna 2017 v dánském městě Rødbyhavn.

dansko vlajka prapor danske kralovstviAkce byla zorganizována Velvyslanectvím ČR v Kodani v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie. Velvyslanectví České republiky v Kodani ve spolupráci se zahraniční kanceláří agentury CzechTrade Scandinavia uspořádalo projekt, jehož cílem bylo navázání spolupráce českých firem s dánskou společností Femern Belt Development, která zajišťuje dánské investiční projekty související s unikátním infrastrukturním projektem Femern, dopravním spojením Dánska a Německa, a rovněž navazující významné investiční projekty rozvoje regionu jižního Dánska - Lolland, Falster, Sjæland. Rovněž byly diskutovány další aktuální projekty - Storstrøms Bridge, Køge Hospital, Femern Railways. Celková hodnota investičních projektů přesahuje 700 miliard CZK.

Mezi hlavní kategorie poptávaných výrobků a služeb patří subdodávky pro stavební průmysl, dopravní průmysl a železniční stavitelství jako jsou například: výroba a montáže ocelovo-betonových konstrukcí (posuvných vrat a příček/stavidel pro plavební komory), plovoucí pontonové desky, stavební služby v oblasti zemních prací, výroba a instalace modulárních staveb, infrastrukturního osvětlení, mýtných systémů, protipožárních systémů nebo elektronického dopravního značení. Dále průmyslové a stavební výtahy, výroba a instalace kolejových svršků, železniční signalizace, kabeláž, mostní ocelové konstrukce, ventilace, rozvaděče, čerpací technika. Zájem byl i o firmy zabývající se výstavbou nemocničních zařízení, rozvody medicinálních plynů, apod.

Akce proběhla formou jednodenního semináře a matchmakingových setkání, během kterých byly české firmy seznámeny s připravovanými projekty. Podnikatelského dne se zúčastnily na čtyři desítky podnikatelů a představitelů veřejného sektoru. Z českých firem se se jednalo o firmy: Vítkovice Power Engineering, a.s.; VKM Solutions, SE; MZ Liberec, a.s., KOMA MODULAR, s.r.o.; ATICO MONEO, a.s.; DT Mostárna, a.s.; ROCK SALT, s.r.o. a GLASIERT, s.r.o. Součástí podnikatelského dne byla také návštěva některých lokalit připravovaných projektů.

Uskutečněný podnikatelský den pro české firmy se společností Femern Belt Development byl mimořádnou příležitostí představit v rámci matchmakingových setkání výrobní profily svých firem a získat kontakty na dánské partnery k budoucí spolupráci.

Miroslav Čančík, zástupce velvyslance, Velvyslanectví České republiky v Kodani

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek