Inovační veletrh představí robotický bar, kouzla virtuální reality i nábytek z 3D tiskárny

19. 5. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Unikátní možnost vyzkoušet si high-tech projekty na vlastní kůži nabídne zájemcům Inovační veletrh v Praze. Ten bude spolu s dvoudenním Innovation Summit Prague vrcholem Týdne inovací, největší události roku zaměřené na nové technologie a umělou inteligenci. Akce budou v ČR probíhat od 22. do 27. května.

Vychutnat si drink namixovaný robotem, virtuálně si vyzkoušet teleportaci, zvítězit v samurajském souboji nebo si upříst nanovlákno. To vše a mnoho dalšího si mohou vyzkoušet a zažít návštěvníci Inovačního veletrhu, který se koná 26. a 27. května v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) při ČVUT v Praze. Pořadatelem Týdne inovací i veletrhu je European Leadership & Academic Institute (ELAI).

Veletrh se zaměří na moderní technologie, které se zřejmě již brzy stanou běžnou součástí domácností i fungování firem. Návštěvníci se seznámí s inovativními nápady českých firem, inovačních center či inkubátorů. Celkem se zde představí čtyři desítky projektů.

„Lidé budou mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si vynálezy, které se stanou v blízké budoucnost naší každodenní realitou. Dali jsme si záležet na tom, aby byl veletrh co nejvíce zábavný a zároveň přínosný, a to jak pro lidi z byznysu, tak i širší veřejnost. Bude probíhat v pátek i v sobotu, aby jej mohly navštívit i rodiny s dětmi,“ vysvětluje ředitel ELAI a pořadatel Týdne inovací 2017 Lukáš Sedláček.

Teleportujte se nebo potopte do korálového moře

Oblíbený drink návštěvníkům namixuje unikátní Robotický bar, na jehož vývoji se podíleli studenti ČVUT.

Díky virtuální realitě a speciální instalaci se budou zájemci moci potápět v korálovém moři, teleportovat se z místnosti do místnosti nebo si skočit z vysokého útesu bez trvalých následků na zdraví. Kromě toho se mohou setkat s investory do inovativních startupů, dozvědí se, jak snadno a lehce řídit domácnost pomocí mobilu, jaké fondy a granty čerpat pro své inovativní nápady a produkty, naučí se, jak účinně propojit vědecké poznatky s potřebami byznysu a nahlédnou do top výzkumných projektů prestižního Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT.

Vstup na inovační veletrh je zdarma.

Innovation Summit Prague

Součástí Innovation Summit Prague je také odborná konference s tématem dopadů umělé inteligence a nejnovějších „Smart“ technologií na fungování firem i osobní životy lidí, která bude slavnostně zahájena rektorem ČVUT, profesorem Petrem Konvalinkou.

Jedním z hlavních řečníků pražské konference bude Sean O´Heigeartaigh, ředitel Centra pro studium existenčních rizik Cambridgeské univerzity, který zároveň spolupracuje s Leverhulme Centre for the Future of Intelligence. To bylo v roce 2016 slavnostně otevřeno matematikem a teoretickým fyzikem Stephenem Hawkingem. Vystoupí také ředitel operací firmy Amazon v regionu střední a východní Evropy Erwin Brunner a profesor Vladimír Mařík, známý český vědec, odborník na umělou inteligenci a ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky.

Své zkušenosti a práci představí na konferenci také Michal Pěchouček, zakladatel Centra umělé inteligence ČVUT, Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR,Kateřina Falk, vedoucí vědecká pracovnice projektu ELI Beamlines při Fyzikálním ústavu Akademie věd ČR, Jan Feyereisl, výkonný ředitel AI Roadmap Institute či Petr Očko, předseda Technologické agentury ČR.

Počet míst na hlavní konferenci summitu inovací je omezen a zbývá pouze několik málo míst. Vstupenky jsou k dispozici na eventbrite.com.

Více informací o Týdnu inovací najdete v textu Jak vytisknout mrakodrap na 3D tiskárně, ukáže Týden inovací na Businessinfo.cz

Redakčně upravená tisková zpráva ELAI

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek