Investice do elektrických vozidel

22. 3. 2018

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 22.03.2018

Ándhrapradéš se snaží získat investice ve výši 100 miliard Kč do sektoru elektrických vozidel prostřednictvím rozličných pobídek zahrnujících kapitálové pobídky pro výrobce automobilů i dobíjecích zařízení a dosáhnout tak snížení využívání fosilních paliv v pozemní dopravě.

"Rychlé rozhodování vlády činí Ándhrapradéš ideálním místem pro výrobce elektrických automobilů“, prohlásil státní tajemník pro obchod a průmysl Solomon Arokiaraj. Ándhrapradéš plánuje nabízet zvýhodněné pozemky a energie, kompletní státní úhradu GST a zvláštní pobídky pro výrobu baterií, aby přilákala investice do sektoru elektrických vozidel.

Ándhrapradéš navrhuje politické zásahy, jako je zrušení registrační a silniční daně z prodeje elektrických vozidel, veřejné pobídkové řízení na licence tříkolových vozidel, uložení dodatečných daní z benzínových a naftových vozidel a zavedení propagačních programů pro dvoukolová elektrická vozidla řekl Arokiaraj. Zavedení nové politiky ošetřující sektor elektrických vozidel stát plánuje již na příští měsíc, ještě dříve než centrální vláda: „Ándhrapradéš dosáhla v období 2016-2017 11% tempa růstu a zavedla mnoho pokrokových politik. V současnosti má 6 přístavů a 8 se plánuje postavit, několik letišť, rozsáhle pozemky a nepřetržitý přívod elektřiny“ dodal Arokiaraj.

Stát plánuje postavit industriální park pro výrobu elektrických vozidel s plug-and-play infrastrukturou. Arokiarak také prohlásil, že všechna města vytvořila vlastní plán elektrické mobility. Pro vytvoření poptávky stát plánuje převést celý státní vozový park na elektrickou energii a přesunout kompletní autobusový park na vozy poháněné bateriemi do roku 2030.

Stát plánuje nabídnout veřejné zakázky na dodávku elektrických vozidel prostřednictvím státní energetické společnosti EE (EESL). Tata MotorsBSE (1,47 %) a Mahindra & Mahindra se staly vítězi výběrového řízení EESL pro výrobu 10 000 e-vozidel pro čtyři odvětví centrální vlády.

Ándhrapradéš bude také poskytovat kapitálové subvence a SGST výjimky pro nabíjecí zařízení. Pozemky budou nabízeny za zvýhodněné ceny nabíjecím stanicím a bateriovým výměnným stanicím. Autobusové terminály, autobusové zastávky, vládní úřady a veřejné parkoviště budou mít povinně nabíjecí stanice a výměnné stanice. Budou poskytována časově omezená oprávnění pro zavedení infrastruktury nabíjení, uvedl Arokiaraj.

Japonsko chce spolupracovat s místní vládou, aby vyrobilo město elektrických vozidel ve státě, ve kterém sídlí továrny Isuzu, Kia Motors a Hero Motocorp. V nedávné době Toyota Kirloskar Motors podepsala s vládou předběžnou dohodu o zavedení elektrických vozidel v Amaravatij.

Zdroj: Economic Times (online), 22.3.2018.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: