Investice italské vlády ve výši 103 miliard euro

25. 5. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 24.05.2012
  • Zdroj: il sole 24 ore

Hodnota 103 miliard euro. To je rozsah investic do velkých projektů, které plánuje Ministerstvo hospodářského rozvoje, infrastruktury a dopravy v čele s Corradem Passerou. Minulý týden byla v Římě představena "mapa" plánovaných projektů, které předpokládají následující financování: 27,7 miliard euro na projekty již schválené Cipem (meziresortní výbor pro hospodářské plánování), 24,5 miliard euro na původně pozastavené projekty a 50,9 miliard na projekty které by se měly zahájit v letech 2014-2015. Celkem ministerstvo hodlá uvolnit 103 miliard euro, z kterých každý rok uvolní 20 %. 

Cílem této vlády, poznamenává ministr Passera, je uvést do pohybu infrastrukturální projekty v hodnotě 100 miliard euro z veřejných, soukromých a evropských prostředků. Mezi projekty se objevují opravy či nové výstavby dálničních a silničních úseků (Kalábrie, Kampánie, Emilia Romagna), dokončení linky metra (Řím linka C), mobilní přehrady v benátské laguně (Veneto), a další.

Seznam zatím plánovaných/schválených projektů je k dispozici i s popisem a cenovým odhadem na stránkách ministerstva http://cantieri.mit.gov.it

Zpracovala kancelář CzechTrade Milano.

 

Tisknout Vaše hodnocení: