Investiční příležitosti v Kuvajtu jsou otevřené

2. 11. 2015 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Investiční příležitosti v Kuvajtu jsou otevřené Příležitosti pro kuvajtské i české firmy a investory jsou oboustranně otevřené. Shodli se na tom kuvajtský ministr obchodu a průmyslu Yousef Mohammed Abdullah Al Ali a ministr průmyslu a obchodu České republiky Jan Mládek, který vede podnikatelskou misi do Kuvajtu, Spojených arabských emirátů a Ománu.

„Kuvajt vyhlásil pětiletý plán, v jehož rámci chce vybudovat nové čtvrti včetně škol, dálnic a kompletní infrastruktury, a to za 120 miliard dolarů,“ uvedl ministr Jan Mládek po pondělním jednání s kuvajtským ministrem veřejných prací Yasserem Hassanem Abdulem. „Jsou tu příležitosti i pro české firmy a výzvou je, že Kuvajťané své investice chtějí rozdělovat po balících, které začínají na jedné miliardě dolarů,“ doplnil Jan Mládek.

Arabský trh byl pro české exportující firmy tradiční, ovšem v oblastech, které nyní zužuje občanská válka, tedy Sýrie, Lybie a Irák. I proto má orientace na země Zálivu, které byly do značné míry na okraji zájmu, velký význam.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek proto uvítal možnost podnikatelského fóra s Kuvajtskou komorou obchodu a průmyslu, kterého se zúčastnila delegace Hospodářské komory ČR reprezentovaná zástupci 35 českých podniků. Bilaterální obchod mezi Kuvajtem a ČR dosáhl v loňském roce 53 miliónů USD a i když dlouhodobě vykazuje rostoucí trend, jeho dynamika zaostává za ostatními vztahy v regionu a neodpovídá možnostem obou zemí.

Výzvou k podpoře vzájemných hospodářských vztahů bylo i jednání ministerské a podnikatelské delegace s výkonným ředitelem Kuwait Investment Authority Baderem Mohammadem Al-Saadem a předsedou představenstva Kuwait Finance House Hamadem Al Marzouqem.

Cesta ministra Jana Mládka po zemích Zálivu v pondělí odpoledne pokračovala do Spojených arabských emirátů. Ve večerních hodinách se v Dubaji zúčastní 9. zasedání České podnikatelské rady, aby se seznámil s jejich aktivitami v Emirátech. V rámci této akce podepíší představitelé České podnikatelské rady v Dubaji partnerství s Emirates Airlines.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek