Istanbulská příležitost pro české firmy v oblasti jaderného průmyslu

23. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Největší setkání zástupců jaderného průmyslu v regionu Blízkého Východu a Afriky proběhne v tureckém Istanbulu ve dnech 18–19. 10. 2017 pod názvem „5th Turkey-Middle East and Africa Nuclear Industry Congress 2017“.

Kongres je jedinečný pro české firmy tím, že spojuje nejkoncentrovanější představení současných projektů jaderného průmyslu v teritoriu Blízký Východ a Afrika s možností  jednání s konkrétními obchodními partnery a konsorcii o spolupráci na představovaných projektech.

Organizátoři kongresu avizují, že program bude zaměřen na průběh a realizaci jednotlivých projektů jaderných elektráren v Turecku, Jordánsku, Spojených Arabských Emirátech, Saúdské Arábie, Egypta, Keni a Jihoafrické republiky včetně příležitostí pro jednání s potenciálními zájemci o spolupráci při realizaci projektů.

V rámci kongresu hostitelská země počítá s prezentacemi a jednáním o BOO jaderné elektrárny - Akkuyu NPP, první část ATEMA-1 projektu- Sinop NPP a Igneada NPP.

Velmi silná účast je očekávána ze strany Saúdské Arábie, která plánuje přípravu vlastního projektu jaderných elektráren.

Jordánsko dokončuje „feasibility study“ (dokončení do konce roku 2017) pro svůj projekt jaderné elektrárny a předpokládá se prezentace jejich závěrů a další jednání s jednotlivými dodavateli.

Spojené Arabské Emiráty dokončují 4 reaktory svého projektu a diskutují další možnosti rozvoje svého jaderného programu, podobně jako Egypt, který dokončuje finální podobu dohody jaderné elektrárny Dabaa.

Z afrického kontinentu se předpokládá silná účast Keni, která zvažuje zahájení vlastního jaderného programu v rámci posílení energetické nezávislosti a Jihoafrická republika, která ve svém Integrated Resource Plan otevírá nové možnosti rozvoje jaderného průmyslu na svém teritoriu.

Podrobné informace ke kongresu je možné nalézt na oficiální stránce kongresu, případně můžete kontaktovat obchodní zastoupení Generálního konzulátu Istanbul.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Istanbulu (Turecko). Autor: Jan Ondřejka, obchodní konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek