IT-TRANS 2016 – budoucností veřejné dopravy je sdílená mobilita

26. 3. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Karlsruhe přilákalo již po páté odbornou i laickou veřejnost na nejnovější trendy v řešení IT pro hromadnou dopravu, které byly k vidění na veletrhu IT-TRANS ve dnech od 1. do 3. března 2016. Veletrh už urazil úspěšnou cestu – pátý ročník předčil veškerá očekávání, když přilákal přes 5000 návštěvníků z 60 zemí a tím o 36 % překonal návštěvnost z roku 2014.

Kromě evropských zemí přišli návštěvníci také z Indie, Japonska, Hongkongu, Číny, Íránu, Brazílie, Chile i Nigérie. Na veletrhu se představilo 210 vystavovatelů z 34 zemí. Mnoho dominantních mezinárodních podniků odvětví svoji účast na nadcházejícím ročníku potvrdilo už během veletrhu IT-TRANS 2016 a přislíbilo, že představí svá nejnovější řešení a služby.

Program kongresu IT-TRANS byl poprvé sestaven na základě „Call-for-Papers“. Přinesl premiéru různých relací pro nováčky i pro odborníky. Zástupci UITP, Svazu německých dopravních podniků (VDV) a italské asociace dopravy ASSTRA, tvoří společně kongresový výbor a z mnoha vysoce kvalitních příspěvků sestavili program konference.

Hlavním tématem veletrhu IT-TRANS 2016 byla inteligentní mobilita v inteligentních městech. Pojmy jako sdílené mobilita, integrované možnosti mobility a multimodality tvarují budoucnost mobility. Výsledkem je, že očekávání a potřeby zákazníků hrají klíčovou roli. K dalším tématům patřily například aktuální informace a služby pro cestující, navigační a kontrolní systémy a smartkarty. Přednášky se zaměřily také na řešení interoperabilního e-ticketingu a kontrolních systémů pro intermodální dopravu.

Šestý ročník veletrhu se bude konat ve dnech od 6. do 8. března 2018. Pro další informace kontaktujte oficiální zastoupení veletržní společnosti Messe Karlsruhe v České republice firmu Naveletrh s.r.o. na info@naveletrh.cz.

Informace poskytnuta společností Naveletrh s.r.o.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek