Itálie bojuje proti krizi ve stavebnictví, Plán pro město" v první fázi spolkne 2 miliardy euro

6. 6. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 06.06.2012
  • Zdroj: Rinnovabili

Od prvního června bude vláda přijímat a posuzovat návrhy na rekvalifikaci obcí, těch italských měst, která se rozhodnou přihlásit se do projektu „Plán pro město“. Plán pro města má za cíl napomoci zemi čelit krizi ve stavebnictví a zvýšit kvalitu některých městských oblastí tím, že se jim dodá energetické účinnosti, bezpečnosti a sociální byty (social housing).

Jako první krok tohoto plánu, který uvidí 2 miliardy euro z prostředků Ministerstva infrastruktury a dopravy, bude výběr projektů, zahrnujících sociální housing a školní budovy. Transformace degradovaných městských území bude sloužit jako cenná pomoc na podporu hospodářského oživení země.

Nástrojem k operativnímu provedení „Plánu pro město“, bude pravděpodobně Dohoda o zlepšení městské urbanistiky, podepsaná veřejnými i soukromými subjekty. Sociální housing předpokládá stavbu 72 tisíc míst, co se týče školní výstavby, půjde především o bezpečnost stavebních konstrukcí a o výstavbu zcela novýché budov, které nebudou zamýšleny pouze jako tradiční škola, ale jako kulturní centrum celé čtvrti, které by mohlo také vytvářet příjmy.

Zpracovala ředitelka kanceláře CzechTrade Milán.

Tisknout Vaše hodnocení: