Itálie plánuje výstavbu olympijského parku

31. 1. 2014

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 30.01.2014
  • Zdroj: Regione Lombardia, ANCI, Il Quotidiano Immobiliare, AREXPO SpA

ilustrační obrázekGuvernér města Milána, Roberto Maroni (Lega severu), oznámil svůj plán na využití plochy, jenž bude od května do října 2015 hostit světovou výstavu EXPO. Představy o tom, jak by měla být rozlehlá oblast na Rho-Pero po odstranění jednotlivých národních pavilonů vypadat, jsou čím dál tím konkrétnější. Guvernér zde chce vidět zrod nového olympijského parku, respektive citadelu sportu, jak projekt nazývá, a která by měla vyrůst na ploše o rozloze 37 hektarů. Tyto plány korespondují se záměrem Itálie kandidovat na hostitelskou zemi Olympijských her v roce 2024.

Nyní je tedy na pořadu dne schválení „Masterplanu post Expo“, jenž byl představen veřejnosti v listopadu 2013. Plán předpokládá výstavbu nového stadionu, olympijského bazénu, multifunkční sportovní haly a velodromu. Zájem o nový stadion projevil i přední milánský fotbalový klub A.C. Milan. Masterplan počítá se stadionem o rozloze 120 tisíc metrů s 60 tisíci místy.  

Guvernér poznamenal, že výstavba sportovní čtvrti je nejvhodnější způsob jak udržet při životě EXPO i po skončení světové výstavy dne 31. října 2015. Na výstavbu jednotlivých sportovních ploch bude vypsán veřejný tendr. První tendr by měl být vypsán v březnu/dubnu a jeho cílem bude definovat integrační plán pro řízení procesu transformace daných ploch.

 Zpracovala Ivana Třosková, zahraniční zastoupení MPO v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: