Itálie přivítala strojírenské firmy z ČR. Zájem o české výrobky roste

10. 5. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Zástupci tuzemského strojírenství se pod záštitou státní agentury pro podporu exportu CzechTrade nedávno představili na veletrhu Mecspe v italské Parmě. Česko je tradiční strojírenskou velmocí, jež zároveň prožívá období slibného ekonomického růstu. Zájem o české výrobky roste i v Itálii.

itálie-barvyTaké země pod Apeninami je v oboru jedním ze světových lídrů. Těsnější spolupráci mezi oběma státy dokládá zvýšený počet poptávek, které v poslední době přicházejí ze strany italských firem. Počet strojírenských subdodávek z ČR do Itálie se loni oproti roku 2014 zvýšil o 162%.

Veletrhu se zúčastnili zástupci kovozpracujícího průmyslu, slévárenství či podniku s dvacetiletou zkušeností v automatizaci. Jejich prezentaci na akci připravila zahraniční kancelář CzechTrade v Miláně.

Strojírenství je jedním z klíčových sektorů české ekonomiky a má v tuzemsku dlouhou tradici. Nejen, že je Česko atraktivní destinací pro zahraniční investory, ale chce zvýraznit svou roli strojírenské velmoci na mezinárodním poli. Silnou devizou ČR je poloha v srdci Evropy, nezpochybnitelné technologické know-how a vzdělaná a kvalitní pracovní síla.

V současnosti je Česko ve výrobě strojů na sedmém místě v Evropě. Osmdesát procent výrobků jde na export, a to zejména do Německa, Itálie, Ruska, Číny a USA. 

V roce 2015 pokračovala v solidním růstu nejen celá česká ekonomika (HDP se zvýšilo o více než 4 procenta), ale významně rostla i průmyslová výroba, jejímž tahounem byl tradičně automobilový průmysl.

Díky podpoře zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v severoitalském Miláně představily na březnovém veletrhu v Parmě své výrobky čtyři významné české firmy:  DEL, MetalPlast Lipník, Slévárna Kuřim a Slévárny Třinec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek