Itálie: reforma státní správy pokračuje

20. 6. 2016

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 17.06.2016
  • Zdroj: La Stampa

Rada Ministrů v těchto dnech představila některá nová legislativní nařízení, která mají výrazně zjednodušit fungování veřejné správy.

ilustrační obrázekPrvní z nich zavádí zvláštní disciplinární přestupek, pokud se zaměstnanec nenachází na pracovišti, ač by ve stanovenou dobu měl. Toto legislativní nařízení reaguje na řadu skandálů, které v Itálii v poslední době vypluly napovrch a týkají se podvodných praktik zaměstnanců a jejich docházky na pracoviště (zaměstnanci si označí docházku, ale do kanceláře již nedojdou, místo toho leží na pláži, nebo jdou nakupovat).  Státní zaměstnanci, kteří takto hrubě porušují pravidla, mohou být díky novému legislativnímu nařízení suspendováni do 48 hodin, což doposud nebylo možné.

Druhý legislativní dekret se týká zjednodušení procedury SCIA – „segnalazione di inizio attivitá, respektive ohlašovací povinnosti zahájení ekonomické aktivity, nebo zahájení rekonstrukce nemovitosti. Zákon zavádí jednotné standard formuláře, jednotná kontaktní místa a maximální limit 18 měsíců, ve kterém může státní správa zablokovat ohlášenou aktivitu, či rekonstrukci.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

 

Tisknout Vaše hodnocení: