Itálie - schválena vyhláška zavádějící povinnost uvádět označení původu surovin u mléka a mléčných výrobků

6. 6. 2016

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 06.06.2016
  • Zdroj: Coldiretti

Italská vláda schválila novou vyhlášku, jež zavádí povinnost označení původu mléka a ostatních zpracovaných mléčných produktů na etiketách prodávaných výrobků. Povinnost označení původu surovin je novým nástrojem v boji proti falešným produktům Made in Italy.

ilustrační obrázekTři ze čtyř kartonů mléka UHT prodaných v italských obchodech pocházejí ze zahraničí a polovina mozzarell je vyprodukována z dovezených surovin, ale spotřebitelé to nevědí, jelikož zveřejnění původu surovin na etiketě výrobku nebylo doposud v Itálii povinné.

Vláda míní tímto krokem zvýšit ochranu 120 tisíců pracovních míst v sektoru chovu mléčného skotu, který generuje v celém dodavatelském řetězci obrat ve výši 28 miliard euro ročně a představuje tak z ekonomického hlediska nejdůležitější kategorií italského zemědělsko-potravinářského sektoru. Volba transparentnosti výroby lokálních mléčných výrobků je důležitá také z hlediska boje proti falešným produktům v zahraničí, kde sýry Made in Italy generovaly v loňském roce tržby ve výši 2,3 miliardy euro (+5 %).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

 

Tisknout Vaše hodnocení: