Italové uspěli v Dubaji

26. 3. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 23.03.2017

Italská globálně působící společnost Salini Impregilo, která je specialistou na projekty infrastruktury, uspěla v tendru v hodnotě 435 mil USD na projekt Meydan One Mall. Smlouva byla podepsána s místní společností Meydan Group.

Tento projekt se stane obchodním centrem celkového projektu rozvoje města Meydan One, který bude umístěn mezi Meydan a Al Khail Road v Dubaji.

Italové připraví stavební prostor pro projekt, je jí svěřen dohled nad výkopovými pracemi a zajištění realizace stavby včetně základů lyžařského svahu a vlastní zajištění samotné ocelové konstrukce pro obchodní dům.

Obchodní centrum je první z několika fází tohoto projektu, zaměřeného na rozvoj městské části, která bude sestávat z vodního kanálu, přístavu pro malé lodě, pěší a cyklistické stezky, napojení na dvě trasy metra a jednu z nejvyšších obytných budov na světě.

Salini Impregilo zahájí výstavbu v průběhu letošního roku a dokončí svou část projektu během dvou let. Celý projekt pak má být hotový ještě před dubajským EXPO 2020.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji

Tisknout Vaše hodnocení: