Italská pizza slaví 125 narozeniny a i tento business se potýká s krizí a s problémy s dovozem levných náhražek

3. 6. 2014

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 29.05.2014
  • Zdroj: RAI NEWS

Pizza je nejznámější italské slovo v zahraničí, následované cappuccinem, špagetami a espressem (káva).

I přesto, že pizza vznikla v Itálii, největšími konzumenty této italské pochoutky jsou Američané, kteří drží světový rekord, který činí v průměru 13 kg ročně na osobu, což představuje téměř dvojnásobek toho, co spořádají samotní Italové (průměr je 7,6 kg na osobu za rok). ilustrační obrázek

Historie pizzy Margherita se začala psát v roce 1889, kdy si nechala královna Margherita připravit od věhlasného kuchaře Raffaela Esposita (z pizzerie Brandi) v paláci Capodimonte (letní sídlo rodu Savoja) pizzu, která tak v červnu daného roku započala svou slavnou éru.

Pizza je s průměrným ročním obratem 40 miliard dolarů v USA a 10 miliard euro v Itálii rozhodně výhodným businessem, i když krize zasáhla i zde. Italská agrární komora upozorňuje, že téměř dvě pizzy ze tří podávané v Itálii jsou výsledkem mixu mouky, rajských jablek, mozzarelly a olivového oleje pocházejících ze zahraničí. Stále častěji, v důsledku krize či neetického podnikání se v Itálii servíruje pizza s mozzarellou pocházející z průmyslových náhražek čerstvého mléka. Je jistě zajímavé, že v roce 2013 bylo do Itálie dovezeno více než 481 milionů kilogramů olivového oleje, více než 80 milionů kilogramů sýřeniny pro výrobu mozzarelly a 105 milionů kilogramů koncentrovaného rajského protlaku. V Itálii existují iniciativy, které se snaží bojovat za autentičnost italské pizzy, která musí být připravována z výhradně místních plodin a produktů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO a CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: