Italská skupina Astaldi – miliardové projekty v Turecku

15. 11. 2011

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 14.11.2011
  • Zdroj: il sole 24 ore - Radiocor

Investice v částce 940 milionů dolarů
Italská skupina Astaldi se pustila do společného podniku (joint venture – podíl 51%) s tureckou společností Turkerler. Společně povedou projekci, realizaci a řízení nové nemocnice ETLIK v Ankaře. Plánované zařízení bude mít kapacitu 3.200 lůžek, celková investice do stavby je odhadována na 940 milionů dolarů. Začátek stavby připadá na rok 2012.

Dálnice přes zátoku Izmit
Nový podnikatelský plán skupiny Astaldi obsahuje obchodní aktivity skupiny v pětiletém výhledu. Skupina se v tomto následujícím období zaměří na diversifikaci činnosti. Nejvýznamějším, zatím zveřejněným projektem, bude stavba 400 km turecké dálnice s plánovaným mostem přes zátoku Izmit, která spojí Istanbul a Izmir. Skupina Astaldi vyhrála v loňském roce, spolu s dalšími pěti tureckými společnostmi, tender na státní zakázku, respektive se ukázala jako „first in ranking“ v soutěži o koncesi, která má dobu platnosti 22 let, poté přejde majetek zpět do vlastnictví tureckého státu. Odhadovaný výnos stavby je 23 miliard dolarů. První část projektu předpokládá šestimiliardovou investici a začne z Gebze.

Poznámka: Společnost Astaldi, založena roku 1929 inženýrem Sante Astaldi, začala se stavebními pracemi především v Itálii a bývalých italských koloniích v Africe. Dnes je přítomna na 70 světových trzích a operuje především v sektoru dopravních staveb (dálnice, letiště, přístavy, železnice, metro), energetických staveb (nádrže, přehrady), dále civilní a průmyslové stavby (nemocnice, továrny, etc).

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Milán.

 

Tisknout Vaše hodnocení: