Italská skupina Bitron, milionové investice v Číně a Turecku

31. 10. 2011

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 26.10.2011
  • Zdroj: il sole 24 ore

Italská skupina Bitron zdvojnásobila své působení na světových trzích. Turínská společnost z oblasti mechatroniky uzavřela tři významné projekty v zahraničí, dva v Číně a jeden v Tureckuilustrační logo

V Turecku, v oblasti Manisa, Bitron posiluje stávající investice z důvodu zvýšených objemů výroby a staví nový závod o rozloze 8.700 metrů čtverečních. Bitron se musel v Turecku stabilizovat, aby mohl efektivně zásobovat kolosy z oboru domácí elektroniky typu Arcelik a Vestel. Konkrétně turínská společnost dodává do místních závodů změkčovače vody pro myčky nádobí.

V Číně, oba projekty v oblasti Qingdao, se posílení výroby týká především produkce plastových a elektronických komponentů pro domácí spotřebiče a automobilový průmysl. Nejvíce společnost investovala do tváření, lisování plastů, změkčovačů vody a mechatronických komponentů pro kotle.

V roce 2011 očekává Bitron v Číně růst tržeb díky představení nových produktů a zvýšení prodeje těch stávajících, především americkým a čínským klientům.  Turínská společnost v Číně zásobuje svými výrobky závody Electroluxu, Indesitu a dalších kolosů z oblasti domácích spotřebičů a bílé techniky. Podle slov představitelů společnosti Bitron, „tento trh neustále roste a my se snažíme přizpůsobit naše výrobní kapacity jeho požadavkům“.

Celkově se aktuální stav investic skupiny Bitron, kterou řídí italská rodina Bianco, do tří zmiňovaných projektů, pohybují okolo 25 milionů euro.

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Miláno.

Tisknout Vaše hodnocení: