Italský „automobilový“ region Emilia-Romagna na vzestupu

31. 5. 2016

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 31.05.2016
  • Zdroj: Il Sole 24 Ore

Když se řekne Silicon Valley, všichni hněd zbystří svou pozornost a očekávají, co nového vzniklo v Kalifornském údolí tentokrát. Stejnou reakci ale vyvolává (minimálně pro automobilové fanoušky) Motor Valley nedaleko italské Modeny, kde působí několik významných společností automobilového průmyslu, především pak výrobci vozidel Ferrari, Maserati, Alfa Romeo nebo Pagani.

ilustrační obrázekŽe se italskému automobilovému průmyslu daří, jsme informovali již několikrát, a to především ve spojitosti s vynikajícími výsledky průmyslu od začátku tohoto roku. Nejnověji se rostoucí trend ukázal i na zaměstnanosti a uvedený sektor v dané lokalitě každoročně shání 400 nových pracovníků v oborech, jakými jsou především inženýrství a design. Jelikož místní univerzity ročně dodávají něco okolo 130 lidí, společnosti se musí ohánět i za hranicemi regionu Emilia-Romagna.

Že nejde jen o zvučná jména zaměstnavatelů, ale i o hospodářské výkony, dokazují nejnovější čísla asociace Confindustria (hlavní italská asociace výrobců a poskytovatelů služeb), které poukazují na význam Moto Valley i v mezinárodním hodnocení. Příjmy v hodnotě 6,6 mld. EUR, které po započtení všech 190 dodavatelských společností v regionu dosahují 7,3 mld. EUR, patří vzhledem k množství výroby k top regionům Itálie. Dodavatelské společnosti navíc zaměstnávají více než 11 000 zaměstnanců a čísla ještě rostou po započtení „vzdálenějších“ dodavatelů a výrobců vozidel jakými jsou Lamborghini, Ducati, Tallara a Toro Rosso. Za daných okolností rostou počty zaměstnanců ke 20 000 a příjmy přesahují 10 mld. EUR. Region tak přispívá k italským vývozům automobilového sektoru ve výši 20 % a kvalifikované odhady hovoří o dalším nárůstu, když jenom příjem by měl za rok ještě vzrůst o více než 10 %.            

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

 

Tisknout Vaše hodnocení: