Italský cestovní ruch má hodnotu 120 miliard euro

4. 6. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 03.06.2013
  • Zdroj: Il quotidiamo immobiliare

ilustrační obrázekCestovní ruch – jedno z nejrozsáhlejších hospodářských odvětví na světě – má v Itálii hodnotu téměř 120 miliard euro (12 % vnitřní spotřeby), tento sektor čítá více než 300 tisíc ubytovacích zařízení, 160 tisíc barů a restaurací, 18 tisíc cestovních agentur a více než 2 miliony zaměstnanců. V Itálii se nachází 45 míst světového kulturního dědictví UNESCO, téměř 500 přírodních rezervací, více než 4000 muzeí a archeologických nalezišť.

I přes výše uvedené bohatství a neklesající zájem turistů, Itálie nevysvětlitelně ztrácí podíl na trhu. Měnící se pohled na cestovní ruch a hlavně jeho zvyšující se význam z pohledu hospodářského odvětví je v poslední době nesporný. Itálie ale pokulhává.

Příčiny jsou jasné a jsou v mnoha bodech shodné s průmyslovou sférou: jasná neschopnost vytvořit systém, ubytovací zařízení, která nejdou s dobou, těžkopádná byrokracie, nedostatečná konkurenceschopnost, ale především naprostý nedostatek strategického plánování ze strany politiků.

Nejen na EIRE (EXPO REAL ESTATE ITALIA), který se koná v těchto dnech v Miláně, budou představeny plány a návrhy na vylepšení současného stavu. Návrhy předpokládají renovaci a rekonstrukci některých důležitých objektů a lokalit (výstavba hotelů na místech starých a nevyužívaných zástaveb, zrestaurování některých historických míst – klášterů, aj.).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: