Italský chemický průmysl zažívá oživení

14. 1. 2016

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 14.01.2016

Ilustrační obrázekOborová asociace Federchimica připravila sektorový report obsahující řadu údajů týkajících se stavu a rozvoje daného odvětví v Itálii. Jedná se o data relativně pozitivní, a to i na základě skutečnosti, že v roce 2016 celosvětová poptávka v chemickém průmyslu bude udržovat poměrně stabilní tempo expanze (okolo 2,5 %). Pomalejší bude, dle odhadů, růst sektoru v Evropě (1,0 – 1,5 %), oproti loňskému roku (s výsledkem +0,5 %).

Na národní úrovni, jak informuje Federchimica, došlo v roce 2015 k oživení produkce a poprvé po období krize i domácí poptávky. Oživení poptávky je výrazný především v některých zákaznických sektorech: automotive, plast, kosmetika a potravinářství. Zatímco v některých zákaznických sektorech přetrvává negativní trend poptávky po chemických produktech (textilní odvětví, kožedělní průmysl a stavebnictví).

V roce 2016, dle odborníků z Federchimica, dojde v Itálii ke konsolidaci produkce na hodnotě kolem 1,4 %, v případě, že nedojde k většímu náhlému zpomalení vynikajících výsledků světového trhu.

Zdroj: Federchimica
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

 

 

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: