Italský gumárenský kolos má velké plány - nová výroba v Rusku, Mexiku, Argentině a Indonésii

10. 11. 2011

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 09.11.2011
  • Zdroj: il sole 24 ore

Společnost Pirelli plánuje ve velkém, usiluje o světové vedení v sektoru pneumatiky vyšší třídy, což je strategie, která se italské společnosti vyplatila již v předchozích letech poznamenaných světovou ekonomickou krizí. Nový „průmyslový plán“, který prezident společnosti Marco Tronchetti Provera, představil v uplynulých dnech v Londýně finančním společnostem, si stanovuje velmi ambiciózní cíle.

Konkrétně plán hovoří o zdvojnásobení zisku do roku 2015 s hodnotou ukazatele EBIT (Earning before Interest and Taxes) v hodnotě 16 %, oproti 8,4 % v roce 2010. Ve stejném období (2015) italská společnost očekává zvýšení cash flow na 3,2 miliardy ze stávajících 2,1 miliardy euro, což jí umožní podpořit investice v rozmezí 1,9 až 2,4 miliardy euro a zlepšení finanční struktury společnosti a tím také snížení finančního ukazatele EBITDA ( Earnings before interest, taxes, depreciation and amortization) na hodnotu 0,4 oproti 0,7 z minulého roku.

Vzorec, k výše uvedené rovnici, jak uvádí prezident společnosti Pirelli, je již vyzkoušený a osvědčený: zvýšit výrobu v zemích s vysokým růstem a příznivým nákladovým profilem, a současně zvýšit kvalitativní standard vedoucí ke zvýšení konkurenceschopnosti produktů na exportních trzích, což jsou pro italskou společnost stále bohaté západní státy, konkrétně Evropa, která zejména v segmentu „premium“ na konci roku 2011 představuje polovinu světového trhu. Není divu, že společnost Pirelli počítá v roce 2015 v segmenzu vyšší třídy pneumatik s dislokovanou výrobní kapacitou na 64% v nových továrnách. V této souvislosti jsou součástí plánů i probíhající projekty společnosti v Rusku a Mexiku (výroba pneumatik pro osobní automobili), v Argentině (pneumatiky pro nákladní a užitkové vozy) a v Indonésii s plánovanou výrobou pneumatik pro motocykly.

Společnost Pirelli nezahálí ani v otázce inovací a výzkumu. To potvrzuje čerstvě podepsaná dohoda mezi Pirelli a Politechnickým institutem v Miláně. Dohoda se týká společné laboratoře pro výzkum a vzdělávání v oblasti pneumatik s tříletou spoluprací, která se zaměří především na tři oblasti: pneumatiky pro F1 (Pirelli je jediným oficiálním dodavatelem pneumatik pro F1 na období 2011-2013), inovativní materiály a inteligentní pneumatiky. Školení budou probíhat i v Brazílii, Mexiku a Číně, zemích kde je Pirelli přítomná a které má ve svém strategickém plánu jako klíčová teritoria.

Poznámka: Společnost Pirelli je italský a světový leader v sektoru výroby pneumatik a nemovitostí. Akciová společnost byla založeno v italském Miláně v roce 1872 inženýrem Giovannim Battistou Pirelli za účelem výroby "technických" produktů z kaučuku. V roce 2010 činil hospodářský výsledek společnosti 87 404 079 milionů euro (oproti 112 611595 euro v roce 2009).

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Miláno.Tisknout Vaše hodnocení: