Italský ministr hospodářství předpovídá růst ekonomiky a zahajuje privatizaci italské pošty

28. 1. 2014

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 27.01.2014
  • Zdroj: Il Sole 24 Ore

Italská ekonomika se ve třetím čtvrtletí loňského roku stabilizovala a jsou zde silné náznaky, že ve čtvrtém opět začala růst, poznamenal současný italský ministr hospodářství Fabrizio Saccomanni během jeho vystoupení v Davosu. Saccomanni poukazuje na to, že Itálie by měla růst v letošním roce a dosáhnout hodnoty cirka 1,0 %. Ministr poznamenal, že si je vědom, že jeho odhad je pozitivnější než předpovědi Evropské unie a italské centrální banky, ale dodává, že jejich ekonometrické modely neberou v úvahu celou řadu faktorů, jako například pobídky a zdržené platby státní správy. ilustrační obrázek

Ministr také poznamenal, že za posledních sedm měsíců italská vláda dosáhla tří důležitých cílů, jenž si stanovila na začátku měsíce května 2013. Tyto cíle jsou: oživení italské ekonomiky, dodržení rámce o rozpočtu daného směrnicí Evropské unie a otevření kapitoly o institucionálních a ekonomických reformách.

Ministr dále informoval, že dle jeho názoru by mohlo být dosaženo v 2014 i dalšího cíle a to je výběr 4 miliard euro z privatizace 40 % italské pošty. Vláda v těchto dnech schválila dekret, jenž umožňuje zahájit privatizace. 

Zpracovala Ivana Třosková, zahraniční zastoupení MPO v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: