Italský průmysl v loňském roce ztratil 84 miliard ve srovnání s obdobím před krizí

4. 2. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 01.02.2013
  • Zdroj: Il Sole 24 Ore

ilustrační obrázekListopad byl již jedenáctým v pořadí, co se týče černých měsíců italského průmyslu. Po jedenácté v řadě zaznamenal průmysl pokles tržeb, a to meziročně o 5,4 %. Celková analýza prvních jedenácti měsíců loňského roku ukazuje, že tržby meziročně poklesly o 4,4 %, zatímco objednávky o 9,3 %.

Italský statistický úřad informoval, že průmyslová výroba celkově poklesla v roce 2012 o 7,6 %. Nejlépe se dařilo chemickému průmyslu (+1 % ročního obratu sektoru), a to především farmacii a sektoru koksu a ropných produktů (+4,2 %). Naopak nejhůře si vedlo zboží dlouhodobé spotřeby (-12,2 %), konkrétně elektronika a domácí spotřebiče, stavební materiály a nábytek. Jen sektor domácích spotřebičů a vybavení interiérů přišel v loňském roce o 24 miliard euro (- 29,8 %).

Z čísel statistického úřadu je zřejmé, jak těžká je aktuální situace italského průmyslu. Ve srovnání s obdobím před krizí, výrobní odvětví v prvních jedenácti měsících roku 2012 přišlo o 83,7 miliard euro v běžných cenách.

Zpracoval kolektiv pracovníků obchodní mise MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: