Italský region Lombardie:čínské příjmení Hu je nejpočetnější příjmení mezi podnikateli

7. 9. 2015

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 07.09.2015

Ilustrační obrázekPrvní Hu, následují Chen a Singh. Colombo je na pátém místě, Rossi až na třináctém.

Čínské příjmení Hu se stalo nejrozšířenějším mezi novými lombardskými podnikateli, následované příjmením Chen a indickým Singh. Prvním italským příjmením je tradičně Ferrari, které se ale nachází až na čtvrtém místě žebříčku jmen podnikatelů v italském regionu Lombardie. To vyplývá z dat zpracovaných Obchodní komorou z Monzy a Brianzy, jedná se o nové firmy založené v Lombardii od ledna do srpna 2015.

Po italském příjmení Colombo, které se v žebříčku nachází na pátém místě, je třeba vyčkat na pana Rossiho, který se nachází až na třináctém místě, předstižen panem Ahmedem, Linem, Mohamedem, Zhou, Wangem a Liuem. Zatímco Hu předčil všechna jména v Miláně, Singh je nejčastějším jménem podnikatelů v průmyslovém městě Brescia, Cremoně, Lodi a Mantově. Hu je nejrozšířenější příjmení mezi živnostníky firem založených mezi lednem a srpnem 2015 ve Venetu a Piemonte. Zatímco v regionu Lazio vyhrál Hossain, v Toskánsku to byl Chen. Italská příjmení vedou v Puglii se jménem Greco, v regionu Emiglia Romagna je to remíza mezi Hu a Rossim.

Aktuálně, dle dat Svazu obchodních komor, se v Itálii nachází 335 tisíc společností v rukou zahraničních podnikatelů a každým rokem jich přibývá cca 23 tisíc. Nejčastěji jsou podnikateli osoby z Maroka, Číny a Bangladéše. Nejvyšší počet zahraničních podnikatelů mimo EU registruje Toskánsko (Prato), kde je 40 % společností založeno cizinci. Druhé místo obsadila Lombardie (Milán), kde je podnikajících cizinců zapsaných v Obchodním rejstříku 22,12 % z celkového počtu podnikatelů.

Zdroj: Economiaweb.it
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

 

Tisknout Vaše hodnocení: