Italský trh s nemovitostmi: ceny klesají

30. 3. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 27.03.2012
  • Zdroj: Corriere informazione

Společnost ekonomických studií Nomisma, jako každý rok, vypracovala zprávu o situaci trhu nemovitostí. Zpráva ukázala až překvapivě pozitivní výsledky za rok 2011, dle nichž je zřejmé, že trh s nemovitostmi v Itálii byl nadstandardně odolný vůči nepříznivým ekonomickým vlivům. Nomisma zároveň poukazuje na to, že rok 2011 byl z hlediska výsledků místní ekonomiky nejhorší od roku 2008 a z tohoto důvodu by performance trhu nemovitostí neměla v roce 2012 klesnout pod výsledky roku 2011.

Itálie však i nadále představuje jen malou část evropského trhu nemovitostí. Hlavním problémem, který trápí domácí trh, je především nedostatečná kvalita nabídky, regulační, normativní nestabilita a nadměrná byrokratická zátěž. Z těchto důvodů roste „inventář“ neprodejných nemovitostí. Jak již bylo řečeno, i přes negativní globální situaci ceny nemovitostí lehce klesly, nebo zůstaly neměnné.

Pokles tržní ceny nemovitostí osciloval ve výši -1,9 % u nových nemovitostí, -2,3% u kancelářských prostor, -1,7 % u skladových a garážových prostor a -4,6 % u průmyslových budov a hal.

Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade v Itálii

Tisknout Vaše hodnocení: