Italský zpracovatel ocelových trubek přichází do Brazílie s investicí 110 mil. BRL, chce se podílet na příštích 20 letech růstu těžebního a zpracovatelského průmyslu ropy a zemního plynu

2. 10. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 19.09.2014
  • Zdroj: Machining on Line Ltda ,Investe São Paulo

Riveco Generalsider SPA, italská společnost specializující se na úpravu ocelových trubek, oznámila v srpnu otevření svého prvního závodu v Brazílii, který se nachází ve městě Lorena, stát São Paulo. Projekt získal podporu od agentury na podporu investic státu São Paulo, Invest São Paulo.

Ilustrační obrázek„Příštích 20 let bude velice intenzivních pro brazilský průmysl těžby a zpracování ropy a plynu, a to nejen kvůli těžbě v oblasti pod vrstvou soli (pre-salt). Přesto je v Brazílii pouze jedna společnost, která se zaobírá cementováním ocelových trubek. To je pro nás skvělá obchodní příležitost,“ k tomu uvedl CEO italské společnosti Eliseo Paolicchi.

Projekt obdrží počáteční investici ve výši 36 milionů BRL, aby společnost zajistila cementování a povlakování potrubí pro zemní plyn a ropu pro firmu Petrobras a její dodavatele. V rámci této fázi projektu bude vytvořeno 90 nových pracovních míst, zahájení provozu je naplánováno na začátek roku 2015.

Na konci roku 2015 bude postavena na stejném místě továrna na výrobu ocelových trubek, s investicí 73 mil. BRL, vznikne tak 150 nových pracovních míst. Do roku 2016 tak bude společnost Riveco investovat do projektu téměř 110 mil. BRL a dá práci 240 zaměstnancům. Jedná se o první výrobní závod společnosti mimo Itálii.

Podle firmy Riveco se klíčoví dodavatelé a zákazníci v petrochemickém průmyslu nacházejí ve státě São Paulo, proto do něj umístila závod. Poskytnutí daňové pobídky od města Lorena a rovněž poskytnutí pomoci s vyhledáním vhodného umístění bylo dalším zásadním faktorem pro rozhodnutí o umístění závodu. Město Lorena je na půli cesty mezi São Paulem, Santosem a Rio de Janeirem, s vynikající logistickou infrastrukturou a výhodným přístupem do přístavů a letišť v Brazílii.  

Rozloha pozemku pro investici má 100.000 m2 a obchodní plán nyní zahrnuje zastavění plochy 18.000 m2, což umožňuje rozšíření výroby v budoucnu. V září by měla být zahájena výstavba závodu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Stockholmu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: