Izraelské startupy mají úspěch

13. 6. 2016

  • Země: Izrael
  • Datum zveřejnění: 10.06.2016

Ve světě je možné pozorovat určité zpomalení rozvoje high-tech sektoru, pro Izrael to ale neplatí. Vývoj nových technologií úspěšně pokračuje a v uplynulých dvou měsících byly novým investorům prodány další izraelské startupové společnosti.

ilustrační obrázekNejvyšší finanční objem dosáhla aplikace Gett (dříve GetTaxi), za kterou zaplatil koncern Volkswagen 300 mil. USD. Aplikace na sdílení jízdy Via získala prodejem 100 mil., on-line průvodce WalkMe 50 mil., asistent pro rozpoznání maloobchodního zboží Trax 40 mil., úschovna dat Weka.IO 32 mil., chytré video SundaySky 30 mil., mobilní kybernetické zabezpečení Zimperium 25 mil., stejně jako zdravotnická monitorovací aplikace EarlySense. Další společnosti byly prodány za cenu v rozmezí 1,5 až 10 mil. USD - Signals Group, Hibob, Oribi, Twiggle, CallVU, Unomy a Appfront.  

Izraelská státní podpora aplikované vědě a výzkumu se vyplácí a jedním z výsledků je i rozvoj nových startupů. Naváží některé z nich na celosvětový úspěch svých předchůdců, kterými byly takové firmy jako například Viber, Waze nebo MobilEye?

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Tel Avivu.

Tisknout Vaše hodnocení: