Jaguar Land Rover investuje 750 milionů BRL do nového závodu v Itatiaia, na jihu státu Rio de Janeiro.

4. 12. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 03.12.2014
  • Zdroj: Grupo CIMM

Jaguar Land Rover zahájil výstavbu nové továrny v Itatiaia, na jihu státu Rio de Janeiro. Investováno bude 750 milionů BRL. Slavnostní položení základního kamene se zúčastnili guvernér Rio de Janeira spolu s generálním ředitelem Jaguar Land Rover, Dr. Ralf Speth. Společnost zároveň oznámila plány na otevření vzdělávacího centra v Latinské Americe.

Ilustrační obrázekJaguar Land Rover je první britská automobilová společnost, která investuje do výstavby továrny v Brazílii. Během první fáze programu postaví nový závod s rozlohou 60.000 m2 a vytvoří 400 přímých pracovních míst. Roční kapacita závodu bude až 24.000 vozů.

Jaguar Land Rover se zavázal používat při výrobě v Itatiaia také brazilské komponenty, nad rámec dílů dodaných ze své globální sítě. Kromě toho společnost investuje do technické pomoci místním dodavatelům, s cílem zvýšit v budoucnu podíl domácí produkce.

Nový model Discovery Sport byl potvrzen představiteli firmy na autosalonu v Sao Paulo, jako jedno z vozidel, které Jaguar Land Rover plánuje vyrábět v Brazílii. Očekává se, že vůz sjede z výrobní linky v Itatiaia v roce 2016. Discovery Sport obdržel velmi pozitivní ohlasy ze strany brazilských spotřebitelů na letošním automobilovém salónu v Sao Paulu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: