Jak nepřežívat, ale růst? Odpoví vám Týden podnikání

4. 11. 2015 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Jak rozvíjet podnikání tak, aby firma rostla a pouze nepřežívala? To je hlavním tématem letošního Týdne podnikání, který je součástí celosvětové akce Global Entrepreneurship Week konané ve více než 160 zemích světa. Snahou pořadatelů je podpořit spolupráci začínajících a etablovaných firem.

logo_gewTýden podnikání má podpořit kooperaci mezi mladými firmami, startupy i etablovanými společnostmi a přesvědčit je, aby mezi sebou sdílely své nápady.

Tradiční událost, která má zejména mladé lidi motivovat k založení a rozvoji byznysu, se koná v České republice letos již potřetí – tentokrát ve dnech 16. až 22. listopadu. Do Global Entrepreneurship Week se v loňském roce zapojilo 8 milionů účastníků ve 150 zemích světa (v Česku asi tři tisíce zájemců). Akci pořádá European Leadership and Academic Institute (ELAI).

Letošním tématem je ,From Survivors to Winners’, neboli jak pouze nepřežívat, ale dramaticky růst,“ říká výkonný ředitel ELAI Lukáš Sedláček. Cesta k úspěchu je ovšem trnitá, proto se bude v ČR konat celá řada vzdělávacích workshopů, přednášek či seminářů určených začínajícím či potenciálním podnikatelům.

Hlavní akce: Summit na Vyšehradě

Hlavní událost proběhne v Praze v Kongresovém centru (KC) ve čtvrtek 19. listopadu. Summit Týdne podnikání: From Survivors to Winners je největší akcí tohoto druhu pro podnikatele a zástupce startupů v České republice.

„Během summitu proběhne celá řada workshopů s nejinspirativnějšími lidmi českého byznysu. Ty na konferenci doplní domácí i zahraniční řečníci, kteří budou sdílet své rady a zkušenosti,“ připomíná Lukáš Sedláček.

Na akci vystoupí například spoluzakladatel úspěšného českého startupu STRV působícího v USA Lubo Smid, tvůrce kampaně na „Fofolu“ Michael Pastier, zakladatel Slevomatu a Damejidlo.cz Tomáš Čupr, herec a podnikatel Lukáš Hejlík, zakladatel a dirigent kapely The Tap Tap Šimon Ornest či zakladatelé aplikace Liftago Ondřej Krátký a Juraj Atlas.

Paralelně s workshopy můžete v KC navštívit hned tři veletrhy: Art Meets Business, zaměřený na začínající umělce, designéry a grafiky. Dále pak tradiční Business Fair a také Veletrh podpory podnikání, který je určen studentům, podnikatelům, investorům a mentorům s pozitivním přístupem k podpoře byznysu

Organizátoři zde představí také desítku mladých podnikatelských talentů, kteří na doporučení patronů Týdne podnikání 2015 obdrží stipendium pro rozjezd vlastního projektu. Celý summit uzavře mezinárodní konference From Survivors to Winners a vyhlášení vítězů soutěže Top 10 nejnadějnějších startupů a firem ČR, jíž pořádá Nadační fond START IT UP! ve spolupráci s ELAI.

Zkrátka nepřijdou ani regiony

Vedle summitu proběhne také série doprovodných regionálních akcí. Užitečné mohou být semináře „Jak uspět v podnikání?“, které by měly pomoci studentům a malým či začínajícím podnikatelům v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích získat přehled o možnostech financování a zefektivnění jejich projektů.  „V rámci těchto setkání je navazována spolupráce mezi místní soukromou podnikatelskou sférou a regionální samosprávou,“ uvádějí pořadatelé.

Zajímavá může být i debata na Vysoké škole ekonomické v Praze pod názvem Studenti studentům, kde budou úspěšní živnostníci řešit úskalí vlastního byznysu s vysokoškolským publikem. Unie studentů VŠE zve zájemce o rozjezd podnikání na akci „Pitchni svůj startup“. Zkušení investoři zde ohodnotí svěží podnikatelské nápady.

Ve středu 18. 11. bude v Node5 jeden celý den věnovaný jen startupům, kde se zájemci seznámí například s metodikou LeanStartup a dozví se, na jaké právní oblasti by si při zakládání firmy měli dát pozor.

Hlavním partnerem Týdne podnikání je Amway, dalšími partnery pak Google, KPMG, Raiffeisen Bank, HP, GE Money Bank či Zastoupení Evropské komise v ČR. Záštitu nad akcí převzala česká vláda.

Více informací najdete na www.tydenpodnikani2015.cz

Kontakt pro firmy: Tomáš Bouška, Project Manager GEW 2015. Tel: 601 593 991 I e-mail: bouska@elai.cz

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek