Jak se bránit škodné ve firmě?

26. 3. 2014 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Mám obavy, že člen vedení mé firmy bere úplatky za to, že prosazuje odebírání produktů od konkrétní firmy, a navíc si zřejmě potichu buduje svůj vlastní byznys. Jak se mohu bránit? Ondřej L., Praha

Bylo by velmi lákavé zavolat si takového zaměstnance na „kobereček“ a teatrálně mu dát „padáka“. Ovšem emoce by neměly převážit nad rozumem. Uleví se vám, zaměstnanec musí okamžitě vyklidit stůl a kancelář a je hotovo. Není to tak jednoduché. Jste přesvědčeni, že se skutečně dopouští nekalé činnosti? Nebo máte informaci jen z doslechu a firemních kuloárů? A pokud to je pravda, můžete to skutečně dokázat? Jestliže totiž zaměstnance vyhodíte a on se bude bránit, může vás to stát poměrně dost peněz.

Proto je lepší se na chování takového odpadlíka zaměřit, sbírat případné důkazy a na jeho odchod se připravit, pokud to lze. Jinak je vždy dobré se dohodnout. Zaprvé zabráníte pozdějším neshodám a zpochybňování, ale navíc je možné zahrnout do takové písemné dohody určité povinnosti, zejména ohledně mlčenlivosti, neodvádění klientů a podobně.

V každém případě je potřeba takový postup dobře promyslet a připravit se na všechny varianty. Rozhodně neposuzujte možné chování takového člověka podle idealistických
morálních zásad. Jestliže se dopouští toho, za co se s ním chcete rozloučit, nebude si brát servítky ani nadále. Pokud máte ve firmě vnitřní předpisy, jako je například etický kodex, který jasně stanoví, co se smí a co nikoli, je vaše pozice mnohem silnější. Nicméně je dobré být připraven i na variantu soudní, kdy budete muset prokázat v případné soudní při, že dotyčný chtěl vaši firmu skutečně poškodit. A u soudu neplatí domněnky ani to, co se povídá, ale pouze jasné důkazy.

Pavel Kolesár, advokát CEAG

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek