Jak si vedou italské regiony v Green Economy

5. 6. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 04.06.2012
  • Zdroj: Rinnovabili

Byly upřesněny a aktualizovány indexy zelené ekonomie (IGE) za rok 2011. Jedná se o účinný systém, který napomáhá zmapovat „zelenou“ Itálii a určit regiony, které jsou nejvíce zapojené do zeleného hospodářství, dle hlavních sledovaných sektorů: zelená energie, bio zemědělství, firmy a produkty, doprava, stavebnictví, odpady a udržitelný cestovní ruch.

Zelenému stavebnictví vévodí Trentino Alto Adige, Friuli Venezia Giulia a Piemonte, tyto regiony jako první v řadě byly schopny aplikovat principy sanace budova a snížení emisí CO2 v oblasti bydlení.

Národní průměr emisí oxidu uhličitého, připadajícího v Itálii na jednu rodinu, je aktuálně roven 2,9 tunám CO2, nejlépe si v nízké produkty oxidu vedou regiony Sicílie (1,2 tun), Puglia (1,4 tuny) a Campania (1,5 tun). Nejhůře je na tom naopak severní region Valle d´Aosta (12,6 tun).

Co se týče největších energetických úspor (měřeno v průměru na jednoho obyvatele), vykazuje nejlepší hodnoty v národním žebříčku region Trentino Alto Adige, Piemonte a Friuli Venezia Giulia. 

Zpracovala ředitelka kanceláře CzechTrade Milán.

Tisknout Vaše hodnocení: